Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Aktualności
oddziały przedszkolne


ePrzedszkole.com.pl

Oddziały przedszkolne czynne są
od godziny 6.30 do 17.00


23 września 2020

Wczoraj przedszkolaki wybrały się do lasu w poszukiwaniu jesieni.
Z przyniesionych darów powstały piękne prace plastyczno-techniczne.
Więcej

18 września 2020

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.
Więcej

18 września 2020

Dwa tygodnie września już za nami.
Zobaczmy, co słychać u naszych przedszkolaków.
Więcej

28 sierpnia 2020

Zamieściliśmy najważniejsze informacje dotyczące ePrzedszkola oraz trzy filmy z instrukcjami.2 lipca 2020

Szanowni Państwo!

Kilka dni temu rozpoczęły się wakacje, a my już planujemy kolejny rok.

Wszystkich rodziców i opiekunów dzieci, które w roku szkolnym 2020/2021 będą uczęszczać do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich już dziś zapraszamy na zebranie organizacyjne w dniu 27 sierpnia (czwartek) o godzinie 17:00.

Serdecznie zapraszamy i jednocześnie informujemy, że w związku z wprowadzonym w kraju stanem epidemii, przedstawione informacje mogą ulec zmianie.2 lipca 2020

W zakładce rok szkolny 20/21 znalazły się propozycje wyposażenia dla uczniów idących w nowym roku szkolnym do przedszkola.


CZERWIEC

Podręczniki do religii

Pojawiła się nowa zakładka - rok szkolny 20/21, a w niej zestaw podręczników do religii dla sześciolatków.Powrót do przedszkola (Biedronki, Krasnale, Rybki, Żabki)
MAJ

#PrzytulDziecko (Biedronki, Krasnale, Rybki, Żabki)

Przedszkolaki wraz z rodzicami wzięli udział w kampanii społecznej #PRZYTULDZIECKO. W akcji chodzi o to, żeby nie zapomnieć o tak prostej sprawie, jak przytulenie dziecka - właśnie teraz w tak trudnym czasie. Chcemy, aby w szumie informacyjnym nie zapomniano o dzieciach i wpływie jaki może spowodować izolacja.

Dzień Matki (Biedronki, Krasnale, Rybki, Żabki)

Nasi najmłodsi podopieczni przygotowali z okazji dzisiejszego święta niespodziankę.Dzieci przygotowały także dla swoich mam piosenkę, laurki oraz wykonały kwiaty z bibuły.

Zaległe konkursy (Żabki)

Powrót do przedszkola dał możliwość wręczenia nagród za wykonane prace w konkursie wielkanocnym. Przy okazji zostały wręczone upominki urodzinowe dla dzieci, które swoje urodziny obchodziły podczas nieobecności w przedszkolu.

22 maja 2020

Z dniem 25 maja 2020 r. zostaje wznowione funkcjonowanie naszych oddziałów przedszkolnych w okresie stanu epidemii.

Zainteresowani rodzice/prawni opiekunowie proszeni są o wnikliwe zapoznanie się z zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie oraz procedurami obowiązującymi w naszej placówce.Spacer po łące i mapa Polski (Biedronki, Krasnale)

W tym miesiącu dzieci wybrały się na spacer na łąkę, zrobiły pierwszą kartkę z zielnika, wykonały pracę plastyczną biedronka i mapa Polski.

Dzień Flagi (Krasnale)

Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Z tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych z grupy Krasnale własnoręcznie przygotowały biało-czerwone flagi.
Więcej
KWIECIEŃ

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Właśnie z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs na ilustrację do swojej ulubionej książki. Otrzymaliśmy wspaniałe prace, w których możemy dostrzec doskonałe pomysły oraz dowody na to, że lubicie czytać.
Więcej

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi - corocznie obchodzony w dniu 22 kwietnia, uważany jest za największe ekologiczne święto świata. Motywem przewodnim w tym roku, a zarazem hasłem obchodów, było "Działanie na rzecz ochrony klimatu".

Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano konkurs plastyczny, zrealizowano lekcje i wirtualne spotkania o tematyce ekologicznej.
Więcej

Wiejskie klimaty (Krasnale)

Dzieci zrobiły makiety wiejskiego podwórka i założyły swoje małe ogródki.


Drzewa (Krasnale)Życzenia wielkanocne

Dzisiaj do nas dotarły fantastyczne życzenia od naszych przedszkolaków.
Dziękujemy i także życzymy wszystkiego dobrego.

Wielkanoc u przedszkolaków (Biedronki)

Zobaczmy, jak nasze przedszkolaki obchodziły Wielkanoc.


Zostań w domu - wszystko będzie dobrze (Krasnale)

Krasnale wzięły udział w akcji "Zostań w domu - wszystko będzie dobrze".


Nauka w domu

Jak wygląda nauka w domu u przedszkolaków?

MARZEC

Dzień skarpet nie do pary (Krasnale, Żabki)

21 marca jest Dniem Wiosny, ale również Światowym Dniem Zespołu Downa. W tym roku przedszkolaki wraz z rodzicami świętowały ten dzień z rodzeństwem i rodzicami w domu z powodu zaistniałej sytuacji.
Mamy nadzieję, że niedługo znowu się spotkamy.Dzień kobiet i wybory Miss (Biedronki, Krasnale, Rybki, Żabki)

Podopieczni jak co roku świętowali Dzień Kobiet.
W grupie Żabki dziewczynki przyszły w pięknych sukniach, a chłopcy w eleganckich koszulach.
Dzień z Elmerem (Żabki)

Podczas wędrówek po Safari, poznając nowe zwierzęta, napotkaliśmy na dziwnego słonia, który miał na imię Elmer. Słoń wielce kolorowy, nietuzinkowy. Elmer to nauka o wyjątkowości każdej osoby i tego, że każdy ma w sobie coś, co wyróżnia go spośród innych.Dzień Dentysty (Żabki)

Dzień Dentysty to bardzo ważny dzień utrwalający nasze nawyki higieny jamy ustnej. Czytaliśmy o wizycie u dentysty, oglądaliśmy film jak należy starannie myć zęby. Dzieci otrzymały dzienniczki w których będą mogły zaznaczać regularność mycia zębów.Rozgrywki warcabowe (Krasnale, Żabki)

W naszej placówce odbyły się rozgrywki warcabowe. Udział w zawodach wzięło pięcioro dzieci: Karina Janko, Karol Danielczyk grupa Żabki oraz Oliwia Gałkowska, Michał Mroczkowski, Kuba Gawlik z grupy Krasnale. W dogrywkach zwyciężyła Oliwia Gałkowska, która będzie nas reprezentować w dalszych etapach – gratulujemy!


LUTY

Wygrana w konkursie! (Biedronki, Rybki)

Miło nam poinformować, że dzieci z oddziałów przedszkolnych z grup Rybki i Biedronki zostały zwycięzcami konkursu organizowanego przez firmę Classen Floor Systems. Do wygrania był montaż w przedszkolu innowacyjnych listew NOOX, zaprojektowanych w oparciu o rysunki wykonane przez dzieci.
Gratulujemy!Dzień Dinozaura (Krasnale, Rybki)Spotkania z muzyką (Biedronki, Krasnale, Rybki, Żabki)Nie jesteśmy sami w kosmosie (Biedronki, Krasnale, Rybki, Żabki)

Dzieci poznały układ słoneczny, rozmawiały na temat gwiazd, planet, komet i innych obiektach w kosmosie. Przygotowały kosmiczne prace plastyczne. Poznały postać Mikołaja Kopernika.Walentynki (Biedronki, Krasnale, Rybki, Żabki)

Także i u nas zagościła miła atmosfera - wspólnie obchodziliśmy dzień zakochanych.
Dolnośląskie Dni Bezpieczeństwa (Biedronki, Krasnale, Rybki, Żabki)

6 lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w niezwykle ważnym spotkaniu edukacyjnym. W ramach akcji "Dolnośląskie Dni Bezpieczeństwa" poznawały zasady bezpieczeństwa obowiązujące w życiu codziennym. Ćwiczenia i rozmowy z maluchami przeprowadzili policjanci z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich, strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Kątów Wrocławskich oraz przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu.
Więcej

Dzień Babci i Dzidka (Biedronki, Krasnale, Rybki, Żabki)

Dzień Babci i Dziadka wypada wprawdzie w styczniu, ale dopiero na początku lutego udało nam się wspólnie obchodzić Ich święto. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały wspaniałe przedstawienie i prezenty.


STYCZEŃ

Bal karnawałowy (Biedronki, Krasnale, Rybki, Żabki)

31 stycznia odbył się bal karnawałowy, który już od kilku tygodni był bardzo wyczekiwany przez dzieci. Bal umożliwił spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze, wspólna zabawa przyniosła przedszkolakom wiele radości.Spotkania z muzyką (Biedronki, Krasnale, Rybki, Żabki)

Dzieci dowiedziały się, jak wygląda flet poprzeczny.Dokarmianie ptaków (Rybki)

Dzieci uczestniczyły w cyklu zajęć na temat dokarmiania zwierząt zimą. Podczas zajęć dowiedziały się, które ptaki zostają na zimę w naszym kraju oraz czym można je karmić. Rybki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego dbają aby miały co jeść.Cała Polska czyta dzieciom (Krasnale)

W ramach akcji mama Kajtka przeczytała kilka przygód Smerfów.Warsztaty praktyczne "Karmnik dla paków" (Żabki)

Dzieci wraz z rodzicami przygotowały karmniki dla ptaków.
GRUDZIEŃ

Jasełka (Biedronki, Krasnale, Rybki, Żabki)

20 grudnia odbyły się Jasełka, które podziwiali rodzice i zaproszeni goście.
WięcejDekorowanie pierniczków (Rybki, Żabki)

17 grudnia w naszej grupie odbyło się dekorowanie pierniczków. Poprzez wspólne działanie, samodzielne doświadczanie dzieci kultywowały tradycję, pobudzały inwencję twórczą, a przede wszystkim odczuwały radość świątecznego oczekiwania.Konkurs "Mój przyjaciel Miś"

Miło nam poinformować o wynikach konkursu plastycznego "Mój przyjaciel Miś". Wszystkie prace były bardzo ładne, portrety miśków wykonane bardzo starannie i pomysłowo. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. Oto wyniki:

I miejsce ex aequo
Wojciech Szymański 5C
Hanna Furmańska 1A
Łucja Woźniczka grupa Krasnale

II miejsce ex aequo
Wojciech Maskiera 3B
Milena Mertuszka 2B
Lena Maskiera grupa Krasnale

III miejsce ex aequo
Kaja Kowalska 3A
Izabela Gielec 2B
Lena Pelczar 1C
Więcej

Mikołajki (Biedronki, Krasnale, Rybki, Żabki)

6 grudnia do naszej szkoły przybył długo oczekiwany św. Mikołaj. Pojawił się z workiem słodkości i prezentów, w asyście śnieżynek i krasnali.
Więcej
Wspólne ozdabianie choinki (Rybki)

Rybki przypominały sobie tradycję ozdabiania świątecznego drzewka, z wielkim zaangażowaniem zawieszały ozdoby, które wcześniej samodzielnie wykonały.Przygotowanie dekoracji na choinkę (Rybki)

Tuż przed świętami w naszej grupie nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. 3 grudnia Rybki wykonały ozdoby choinkowe z masy porcelanowej i sodowej, którymi dekorowały świąteczne drzewko.
LISTOPAD

Andrzejki (Biedronki, Krasnale, Rybki, Żabki)

Zabawa nad zabawy, wróżby tańce i jeszcze raz zabawa! Od samego rana nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły "poznać swoją przyszłość" "kim będę w przyszłości", "kto jest ich bratnią duszą", " kto zostanie ich sąsiadem". Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy. Wraz z innymi grupami zrobiliśmy pociąg i jechaliśmy przez świat magii i dobrej zabawy.Spotkanie z bibliotekarzem (Żabki)

Kolejnym zawodem, który poznały dzieci był zawód bibliotekarza. Wizyta Pani Edyty z wielkim pluszowym misiem w przedszkolu okazała się bardzo owocna, dzieci wykonały opaski z misiem przypominając sobie niedawno obchodzony Dzień Pluszowego Misia oraz kredki - zakładki do książki.

Europejski Dzień Języków u Przedszkolaków (Biedronki)

W oddziałach przedszkolnych odbyła się uroczystość z okazji Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie klasy 7A i 3B chcieli już u najmłodszych zaszczepić zamiłowanie do nauki języków, informując o wybranych krajach Europejskich i pokazując im ciekawostki o nich.
WięcejŚwiatowy Dzień Pluszowego Misia (Biedronki, Krasnale, Rybki, Żabki)

25 listopada swoje święto miała najpopularniejsza, najmilsza i ciągle modna zabawka – pluszowy miś. Z tej okazji w naszej szkole dużo się działo.
Więcej
Pasowanie na Przedszkolaka (Rybki)

22 listopada w naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Celem uroczystości było przyjęcie do grona przedszkolaków dzieci z grupy "Rybki", które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola.
Więcej

Dzień życzliwości (Biedronki, Krasnale, Rybki, Żabki)

Dzień Życzliwości to jeden z radośniejszych i kolorowych dni w przedszkolu! Dzieci wykonały ordery życzliwości, które następnie wręczały sobie nawzajem. Żabki wykonały także słońce życzliwości, a na jego promieniach wypisaliśmy co to znaczy być życzliwym.Spotkania z muzyką (Rybki, Żabki)Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF (Biedronki, Krasnale, Rybki, Żabki)

Dziś dzieci na całym świecie obchodzą 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Konwencja została przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.
Dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych włączyły się do akcji "Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF". Wspólnie świętowały i pokazywały, że prawa dziecka są ważne.
WięcejUnia oraz niepodległość (Żabki)

Wtorek 12.11 był bardzo ważnym dniem dla dzieci, uczestniczyły w śpiewanej lekcji o niepodległości. Zaśpiewały piosenkę „Co to jest niepodległość”, nauczyły się 2 zwrotek hymnu, utrwaliły symbole narodowe oraz wykonały pracę plastyczną „Flaga Polski”. Z kolei 15 listopada Żabki poznały kraje Unii Europejskiej. Cały tydzień przygotowywały pracę plastyczną – Flaga wybranego państwa UE. Każdy przedszkolak za pracę otrzymał nagrodę, a dzieci wybrały 3 najładniejsze prace, ich autorzy dostali dodatkowe upominki.Weterynarz (Żabki)

8 listopada Żabki wybrały się do weterynarza poznać ten zawód oraz miejsce pracy. Dzięki uprzejmości lokalnej przychodni weterynaryjnej dzieci mogły poznać rolę lekarza zwierząt, zwiedzić przychodnię oraz sprzęt medyczny. Tego dnia dzieci brały także udział w akcji Śniadanie daje moc. Nasza grupa wykonała sałatkę owocową oraz kosztowaliśmy jogurty naturalne, samodzielnie tworzyliśmy swoje ulubione smaki jogurtów owocowych bez dodatku cukru!

Śniadanie daje moc (Biedronki, Krasnale, Rybki)

8 listopada przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. Rybki przygotowały tego dnia pyszne i zdrowe koreczki.W Krainie Bajki i Baśni (Żabki)

Nasze przedszkole bierze udział w akcji Mały Miś w świecie wielkiej literatury. 6 listopada dzieci przyszły do przedszkola przebrane za postacie z bajek oraz przynieśli swoje ulubione bajki, a nauczyciel czytali je dzieciom.Zdrowie (Żabki)

Jesień to okres w którym szczególnie trzeba dbać o zdrowie, dlatego bawiąc się przypomnieliśmy sobie technikę mycia zębów oraz tworząc zdrowy uśmiech. Wykonaliśmy także soki owocowe, które są bardzo zdrowe.PAŹDZIERNIK

Szkoła pamięta (Biedronki)

W ramach ogólnopolskiej akcji Szkoła Pamięta odbyło się wyjście na cmentarz.

Dzień Dyni (Rybki)

W grupie Rybki obchodziliśmy Dzień Dyni. Nasze przedszkolaki w związku z tą okazją ubrane były w kolory pomarańczowo-brązowe. Święto dyni rozpoczęliśmy dyniowym powitaniem, dzieci dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem, gdzie i w jakich warunkach rośnie, jak wygląda jej wnętrze, jak można ją wykorzystać. Następnie dzieci przystąpiły do dyniowych zabaw, odbył się slalom dyniowy, podział dyń według kształtu, wielkości i koloru. Dzień zakończyliśmy degustacją dyniowych muffinek i wykonaniem kotków z dyń.Gość specjalny – listonosz (Biedronki, Krasnale, Żabki)

Mieliśmy okazję poznać zawód listonosza i jego ciężką pracę. Już niedługo będziemy pisać listy do świętego Mikołaja i wiemy, że dotrą one na pewno na czas! W końcu mamy znajomości na poczcie ;-)Jesienne dekoracje (Rybki)Cała Polska czyta dzieciom (Rybki)

W ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" naszą grupę odwiedziła pani Kamila, mama Tymka, która przeczytała dzieciom piękną książkę o zwierzętach. Pani Kamila nie tylko wyjątkowo zaprezentowała treść książki ale i odpowiadała na wszelkie nurtujące pytania dotyczące zwierząt. Był to bardzo miło spędzony czas.

Spektakl muzyczny (Biedronki, Krasnale, Żabki)

Mieliśmy przyjemność wyjść do GOKiS-u w Kątach Wrocławskich na przedstawienie muzyczne "Mała syrenka". Urzekły nas piękne stroje i postacie grane przez zdolnych aktorów.

Spotkanie z muzyką (Biedronki, Żabki)

Jak co miesiąc, w środę, spotykamy się z muzykami i poznajemy różne instrumenty oraz uczymy się piosenek. W październiku poznaliśmy fagot.

Sesja zdjęciowa (Biedronki, Krasnale, Rybki, Żabki)

Całym przedszkolem ruszyliśmy na sesję zdjęciową w plenerze, wykorzystaliśmy jesienną aurę i piękno przyrody.

Idzie jesień… z deszczem (Krasnale)

W tym deszczowym tygodniu mieliśmy okazję dowiedzieć się jak powstają chmury i deszcz. Oglądaliśmy film edukacyjny, który pokazał nam co się dzieje z kropelką deszczu. Uzupełnialiśmy karty pracy przedstawiające obieg wody w przyrodzie. Nauczyliśmy się również pięknej piosenki "Taniec w deszczu". Wysłuchaliśmy ciekawego opowiadania o "Dziwnych przygodach kropelki".

Zwierzęta domowe (Biedronki)

Dzieci opowiadały o swoich domowych zwierzątkach oraz to w jaki sposób się nimi opiekują.
Zapoznały się z pozycją żółwika stosowaną podczas ataku psa.

Moja rodzina (Biedronki)

Rozmawialiśmy o członkach rodziny, rodzicach, o tym, czym się zajmują, jakie prezentują zawody. Dzieci rysowały drzewo genealogiczne swojej rodziny.

Zajęcia z robotyki - Europejski Tydzień Kodowania CodeWeek (Biedronki, Krasnale, Żabki)

W dniach od 5-20 października odbywał się Europejski Tydzień Kodowania. CodeWeek to wydarzenie, którego celem jest promowanie kompetencji z zakresu programowania. Nasza szkoła również wzięła udział w Tygodniu Programowania.
WięcejGość specjalny - głośne czytanie (Żabki)

Nasi Rodzice wspierają nasz rozwój i angażują się w działania przedszkola czytając bajki, opowieści. Przynoszą także ciekawe rekwizyty aby urozmaicić czytanie.Co z czego otrzymujemy (Krasnale)

Mieliśmy okazję dowiedzieć się z czego otrzymujemy chleb, jakie mamy odmiany sera. Oglądaliśmy również film edukacyjny, który przedstawiał dawne metody powstawania chleba "Od ziarenka do ". Mogliśmy się również dowiedzieć skąd się bierze wełna i jak ważne jest oszczędzanie papieru.

Idzie jesień... do zwierząt (Krasnale)

Rozmawialiśmy o tym jakie zwierzęta zostają, a jakie odlatują do ciepłych krajów, robiliśmy pracę plastyczną "Wiewióreczka". Słuchaliśmy również odgłosów zwierząt. Wykonaliśmy pracę przestrzenną "Pan jeż", dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji na temat jeży i wiewiórek. Nauczyliśmy się piosenki "Wiewióreczka".

Soki (Biedronki, Krasnale, Rybki, Żabki)

Zdrowie w okresie jesiennym to podstawa by mieć siłę i chęć do działania, dlatego w naszej grupie robimy regularnie soki ze świeżych owoców.
Wybraliśmy się na targ i kupiliśmy owoce i warzywa do naszej sałatki. Mimo deszczowej pogody było bardzo wesoło. Po powrocie najpierw połączyliśmy owoce w zbiory, a następnie zabraliśmy się do krojenia. Poznaliśmy również piosenkę "Idą witaminki"'.
Rybki przygotowały pyszne owocowe szaszłyki. Była to również okazja by przyjrzeć się dokładniej owocom, porównać wygląd i smak wybranych owoców krajowych i zagranicznych. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele radości i satysfakcji, ze smakiem zjadły własnoręcznie przygotowaną potrawę. Tego dnia nasze przedszkole odwiedzili uczniowie II klasy, którzy również promowali spożywanie owoców i warzyw.WRZESIEŃ

Sadzimy las (Żabki)

Aby pomóc przyrodzie i nauczyć się współpracy postanowiliśmy posadzić las. Podzieleni na grupy ubrudziliśmy ręce i posadziliśmy szyszki, do doniczek, do których wcześniej wsypaliśmy ziemię. Teraz czekamy na efekty. Nasze doniczki umieszczone są w kąciku przyrodniczo-obserwacyjnym.Dzień chłopaka (Biedronki, Krasnale, Rybki, Żabki)

Dzień ten obchodziliśmy wyjazdem do kina do Środy Śląskiej na film "Toy Story 4". Nie obyło się bez popcornu, a ogromna sala kinowa była tylko dla nas!Pierwsza pomoc w praktyce (Żabki)

Najwięcej można uczyć się poprzez działanie, dlatego podczas zajęć ćwiczyliśmy pozycję bezpieczną na kolegach i koleżankach, różne sytuacje zagrażające życiu i jak w nich reagować, w tym jak wezwać pomoc i co powiedzieć gdy się dodzwonimy pod 112. Swoich sił próbowaliśmy także w opatrywaniu ran z których lał się… ketchup. Oprócz nauki było dużo śmiechu!

Spotkania z muzyką (Biedronki, Żabki)

Na pierwszym spotkaniu z muzyką dzieci poznały pianino elektryczne, zasady jego działania.Dzień Przedszkolaka (Biedronki, Krasnale, Rybki, Żabki)

Z okazji Dnia Przedszkolaka dzieci otrzymały pisemne życzenia w formie pocztówkowej i słodki poczęstunek – cukierki.Festiwal Nauki (Krasnale)

Mieliśmy okazję brać udział w Festiwalu Nauki organizowanym przez naszą szkołę. Spotkaliśmy rycerza i mieliśmy okazję przymierzyć hełm oraz zobaczyć zbroję.Szukanie oznak jesieni (Biedronki, Krasnale)

Dzieci miały za zadanie przynieść liście, kasztany, dynie i inne jesienne skarby, którymi następnie udekorowaliśmy parapety w salach. Wybraliśmy się również na spacer do lasu gdzie zbieraliśmy kasztany i żołędzie i oglądaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie. Poznaliśmy również grzyby jadalne i trujące i nauczyliśmy się budowy grzyba. Malowaliśmy jesienne drzewa farbami i rękami. Było bardzo wesoło. Poznaliśmy piosenkę "Idzie jesień poprzez świat"."Majsterkowo" (Żabki)

Już od pierwszych dni września grupa była bardzo aktywna, nowy rok przedszkolny rozpoczęliśmy działaniami praktycznymi biorąc udział w akcji Castoramy "Majsterkowo" gdzie dzieci samodzielnie wykonały skrzyneczki na różne drobiazgi. W ruch poszły młotki, gwoździe, papier ścierny oraz kawałki desek. Dzieci otrzymały podarunki, a wykonane skrzyneczki zabrały do domu. To już drugi taki wyjazd Żabek.Moja droga do przedszkola (Biedronki, Krasnale)

Dzieci opowiadały o swojej drodze do przedszkola, wykonały również prace plastyczną "Moja doga do przedszkola". Następnego dnia udaliśmy się na spacer w kamizelkach odblaskowych i przypomnieliśmy sobie jak powinno się przechodzić przez ulicę. Poznaliśmy również wiele znaków drogowych. Układaliśmy różne kompozycje z kół według kolorów i wielkości. Poznaliśmy piosenkę "Ruch uliczny"

MAJ

Dzień Bibliotekarza

8 maja przedszkolaki odwiedziły bibliotekę szkolną i Panią Anię, która opowiedziała Nam o magicznym miejscu jakim jest biblioteka.Spotkanie z muzyką - obój w roli głównej


MARZEC

Dzień kobiet w grupie Żabki


LUTY

Dzień dinozaura - grupa ŻabkiKarnawał w grupie ŻabkiWalentynki u Żabek


LISTOPAD

Zabawa andrzejkowa

Nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły "poznać swoją przyszłość" – tę bliską: "co dostanę od Gwiazdora" i tę daleką: "kim będę w przyszłości". Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do radości oraz integracji grupy a także do zapoznania się z tradycją andrzejkową.Dzień Pluszowego Misia

W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego pluszaka. Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie – wszystkie są najlepszymi przyjaciółmi naszych przedszkolaków.Dzień Życzliwości

Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy! Takie hasło towarzyszyło przedszkolakom podczas Dnia Życzliwości. Było kolorowo, radośnie a przede wszystkim życzliwie.Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość. Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadzili się goście. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z grupy Żabek, które zaprezentowały przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania przez Panią Dyrektor Agnieszkę Górską oraz wręczenie medali i przypinek przez Panie Wicedyrektor Marię Szul oraz Katarzynę Dybich. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy ze swoich pociech i możliwość spotkania we wspólnym gronie.Wyjazd do teatru

9 listopada całe przedszkole wyjechało do Polskiego Radia na spektakl "W świecie bajki – bajki polskie". Przed przedstawieniem wszystkie zebrane dzieci odśpiewały Hymn Polski.

Śniadanie Daje Moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! 8 listopada obchodziliśmy w całym przedszkolu Dzień Zdrowego Śniadania. Wspólnie przygotowaliśmy posiłek dla wszystkich dzieci z przedszkola. Posiłek poprzedzony był pogadanką na temat zdrowego odżywiania i różnorodności pokarmów, które należy spożywać.Spotkanie z muzyką

Tym razem temat spotkania brzmiał: "Gdy piosenka szła do wojska" – wzięliśmy udział w koncercie patriotycznym na wesoło. Nauka patriotyzmu poprzez muzykę przypadła bardzo dzieciom do gustu.
PAŹDZIERNIK

Dogoterapia

Kolejne spotkanie z Yuki – pies dogoterapeuta, pies przyjaciel. Przedszkolaki uwielbiają te spotkania.

Cała Polska czyta dzieciom – spotkanie ze specjalnym gościem

W ramach ogólnopolskiej akcji do przedszkolaków przychodzą specjalni goście. Najczęściej są to mamy przedszkolaków, które czytają swoje ulubione książeczki z dzieciństwa.Głośne czytanie – spotkanie z gimnazjalistami i pedagogiem szkolnym

W październiku mieliśmy przyjemność spotkać się z uczniami III klasy gimnazjum, którzy przeczytali przedszkolakom opowieści, a następie spędzili z dziećmi kilka chwil na wspólnej zabawie.ALBA – spotkanie na temat ekologii w środowisku

Na spotkaniu z przedstawicielami firmy ALBA dzieci dowiedziały się, w jaki sposób segregować śmieci i jak ważny dla środowiska jest recykling.Dzień Edukacji Narodowej – akademia przedszkolaka

Przedszkolaki także świętowały Dzień Edukacji Narodowej. Grupy przygotowały akademię, na którą zostali zaproszeni: Panie Dyrektor, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz pracownicy niepedagogiczni - Panie woźne oraz Pan konserwator.Spotkanie z muzyką

Na spotkaniu z muzyką w październiku zapoznaliśmy się z perkusją. Powitaliśmy jesień wystukiwaniem rytmów i popisami wirtuoza perkusyjnego.Bezpieczny przedszkolak – kamizelki odblaskowe na spacerze

Bezpieczeństwo podczas spacerów i wyjazdów jest najważniejsze! Przedszkolaki oprócz węża spacerowego mają także kamizelki odblaskowe.Akcja Szczoteczki dla Afryki

Przedszkolaki dołączyły do akcji Szczoteczki dla Afryki.


WRZESIEŃ

Głośne czytanie

Do grupy Krasnali zawitał gość specjalny. Mama Oliwki przeczytała opowiadania i krótkie historyjki, które wybrały dzieci. Dziękujemy za wizytę.Dzień owocowy

W przedszkolu dbamy o zdrowie, dlatego na jesień zamiast łykać tabletki, pijemy zdrowe soki z warzyw i owoców przyniesionych przez dzieci. Smacznego!
Majsterkowo w Castoramie

Grupa Żabki miała świetną wyprawę do Castoramy. Zajęcia praktyczne okazały się strzałem w 10! Dzieci samodzielnie wykonały stojak na kubki, który jak się okazało, może mieć wiele zastosowań. Dzieci sklejały każdy element, wbijały gwoździe, łącząc elementy i kolorowały stojak. Na zakończenie otrzymały dyplomy oraz upominki od Castoramy. Polecamy!Dzień Chłopaka

W każdej grupie przedszkolnej mamy chłopaków i to jakich! Wszyscy odważni, uśmiechnięci i pomocni. Ten dzień zaczęliśmy od pasowania na chłopaka, następnie bawiliśmy się wesoło, a na koniec dziewczynki wręczyły upominki.

Spotkanie z muzyką

Wrześniowe dźwięki to wiolonczela. Spotkania z muzyką to nie tylko bierne słuchanie dźwięków, ale aktywne uczestniczenie w muzycznym wydarzeniu, rytmizowanie ciała, ekspresja ruchowa pozwalająca wydobyć pozytywne emocje przedszkolaków.Spotkanie z Policją i Spotkanie z Ratownikiem

W ramach akcji Bezpieczny przedszkolak odbyły się dwa spotkania. Jedno z Policją, która oprócz pokazania sprzętu policyjnego opowiedziała o bezpiecznym zachowaniu w różnych sytuacjach.
Na zajęcia z Panią Ratownik zawsze zabieramy misie, którymi się opiekujemy, leczymy je. Pomagają w ćwiczeniach różnych medycznych czynności.
Serdecznie dziękujemy Pani Ratownik i Policji za wizytę w Przedszkolu i przekazanie cennych informacji dla przedszkolaków.Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka obchodzimy 20 września. W naszym przedszkolu obchodziliśmy go w trzech grupach: Biedronkach, Krasnalach i Żabkach. Oprócz zabaw integracyjnych i konkurencji sportowych nie obyło się bez smakołyków, wyjść na place zabaw oraz specjalnych listów z zadaniami. Odwiedziła Nas także Pani Dyrektor i wręczyła małe upominki

KWIECIEŃ

4 kwietnia dzieci naszej szkoły z klas 1-3 oraz przedszkolaki wzięły udział w marszu dla świadomości o autyzmie. Niebieskie balony wypuszczone w niebo oraz niebieskie stroje symbolizowały solidarność z osobami dotkniętym zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
Więcej
MARZEC

Przedszkolaki i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 razem z przedszkolakami z Przedszkola Publicznego przy ul. Drzymały wyruszyły dzisiaj na spotkanie wiosny.
Więcej

Miło nam poinformować, że uczennica naszej Szkoły Roksana Leśniak zajęła 1 miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie logopedycznym "Trudna głoska w wierszu Jana Brzechwy" z okazji Europejskiego Dnia Logopedy.
Więcej
LUTY

Przedstawienie: Dorotka w krainie Oz

26 lutego uczestniczyliśmy w przedstawieniu Dorotka w krainie Oz, który odbył się w Domu Kultury w Kątach Wrocławskich.Smerfowe opowieści

21 lutego przedszkolaki gościły na przedstawieniu przygotowanym przez klasy III. Jesteśmy bardzo dumni, że mamy takich zdolnych starszych kolegów. Z wielkimi oczami podziwialiśmy piękną scenografię. Po przedstawieniu otrzymaliśmy białe i niebieskie balony oraz kukiełki Kulfona i Moniki. Serdecznie dziękujemy.Kolorowy tydzień

Sposób przedszkolaków na mrozy?! Sport i eksperymenty! Kolorowym zawrotem głowy i ciała przywołujemy wiosnęTłusty czwartek w przedszkolu

Każdy przedszkolak lubi słodkości, w takim dniu nie mogło zabraknąć pączków i u nas. Grupa Żabek i Krasnali próbowała swoich sił w pieczeniu mini pączków oraz gofrów. Smacznego!
STYCZEŃ

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to bardzo ważny dzień w sercach małych przedszkolaków. Z tej okazji przygotowali oni występ i wspólny poczęstunek. Na spotkaniu oprócz honorowych gości byli także rodzice, ciocie oraz wujkowie.Bal Karnawałowy

Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale. A na balu wśród rycerzy są księżniczki, wróżki, pszczółki i do tego policjanci, bohaterzy, przebierańcy.


GRUDZIEŃ

Wizyta strażaków

Każdy mały chłopiec chce zostać strażakiem, dziewczynkom także podoba się strażacka przygoda!Spotkanie ze specjalistą - Pielęgniarka

Jeśli chodzi o zdrowie, warto posłuchać eksperta. Spotkanie z pielęgniarką szkolną.Sesja fotograficzna

W grudniu odwiedził nas fotograf, który zrobił piękne świąteczne zdjęcia. Będzie to miła pamiątka z przedszkola.

Jasełka

Grupa przedszkolna "Zerówka" przygotowała wraz ze swoją wychowawczynią panią Jolą Lazar piękne jasełka, na których gościli rodzice dzieci występujących oraz grupa Żabek i Krasnali. Za piękne wprowadzenie w magię świąt - dziękujemy.

Wyjście niespodzianka

Serdecznie dziękujemy „Planecie Twórczości” za niespodziankę i kolorowe chwile spędzone w sali zabaw.

Mikołajki

Czy wszyscy byliśmy grzeczni? Oczywiście, że tak!!! Mikołaja nie mogło zabraknąć i w przedszkolu, bo kto jak kto, ale przedszkolaki są bardzo grzeczne! Prezentów było bardzo dużo, wszystkie zmieściły się pod naszą choinką (prezent od rodziców Zuzi) pachnącą piernikami.
LISTOPAD

Cała Polska czyta dzieciom

Dzieci bardzo lubią słuchać czytane opowieści, bajki. W listopadzie gościliśmy Krasnala Henryka (B. Krupska) oraz Panią Alinę Wełnicką.Andrzejki

Pyszny poczęstunek, piękne stroje i świetna zabawa, tak się bawiły przedszkolaki na imprezie andrzejkowej.Święto Pluszowego Misia

To przesympatyczne święto moglibyśmy obchodzić codziennie, bo „czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego misia, dzieci po wysłuchaniu opowieści o „Kubusiu Puchatku” kolorowały postać Kubusia. Poznały także misie, które bardzo dobrze znają rodzice – Misia Uszatka, Misia Koralgola.
Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci
Święto Niepodległości

Patriotyzm to bardzo ważna sprawa. Oglądaliśmy animację dotyczącą symboli narodowych, nauczyliśmy się piosenki "Jesteśmy Polką i Polakiem". Nasze przedszkolaki wykonały pracę plastyczną przedstawiającą orła białego, wystarczyło trochę białej farby i małe rączki pociech. Dzieci przez cały dzień dumnie nosiły kotyliony.Śniadanie daje moc

Jak bardzo ważne jest śniadanie, każdy wie. Przedszkolaki zorganizowały wspólne śniadanie. Każda grupa przygotowywała smakołyki, które później razem spożywaliśmy.


PAŹDZIERNIK

Święto pieczonego ziemniaka

Dzieci uczestniczyły w wycieczce do Kryształowic, gdzie poznały historię ziemniaka, brały udział w warsztatach plastycznych. Na koniec maluchy miały okazję spróbować pysznych pieczonych ziemniaków.Pierwsza pomoc

Dzięki uprzejmości Pani Wioletty Borowskiej przedszkolaki uczyły się, jak pomóc, kiedy ktoś zasłabnie, jaki numer należy wybrać, by uratować życie. Przewidziano kilka spotkań w ciągu roku szkolnego 2017/2018 dla utrwalenia wiedzy maluchów.Głośne czytanie

Przedszkolaki uczestniczyły w akcji Głośne czytanie zorganizowanym przez klasy 3.Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to bardzo ważny dzień dla malucha. Pierwsza ważna uroczystość w życiu przedszkolaków, którą na pewno na długo zapamiętają. Pani dyrektor Maria Szul wręczyła dyplomy.

Przysięga przedszkolaka:
My maluchy przyrzekamy,
być od dzisiaj przedszkolakami.
Nie grymasić i nie szlochać,
zawsze swoje panie kochać.
Grzecznie bawić się i fikać,
w mig zajadać z talerzyka.
Nauczymy się dziękować
i porządnie się zachować.
Od dziś zawsze być zuchami
i dobrymi kolegami.


WRZESIEŃ

Dzień chłopaka

29 września obchodziliśmy Dzień Chłopca, z tej okazji dziewczynki zaśpiewały naszym grupowym chłopcom STO LAT i wręczyły małe upominki.

Adaptacja w przedszkolu

Wrzesień jest bardzo trudnym miesiącem dla dzieci, które po raz pierwszy idą do przedszkola. Staramy się im pokazać, że przedszkole to fantastyczne miejsce, gdzie można się bawić, uczyć, poznawać nowych przyjaciół. To miejsce, w którym doświadczamy świata i tworzymy różne ciekawe, kolorowe rzeczy. Przedszkole, to miejsce, gdzie jest dużo kolorowych zabawek i dzieci chętnych do wspólnej zabawy.


Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2020 www.sp2katy.pl