Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Aktualności

29 listopada 2019

Drużyna Megamocni intensywnie przygotowuje się do marcowej Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination.
Więcej

28 listopada 2019

22 listopada w naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Celem uroczystości było przyjęcie do grona przedszkolaków dzieci z grupy "Rybki", które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola.
Więcej

27 listopada 2019

Wczoraj w LO nr XIV we Wrocławiu odbyła się Gala VII Dyktanda Niepodległościowego. Wzięła w niej udział uczennica klasy 7A – Iga Olszewska, która została laureatką konkursu. Podczas uroczystości wykład wygłosił znany językoznawca profesor Jan Miodek. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz, co najważniejsze, dodatkowe punkty przydatne w rekrutacji po zakończeniu szkoły podstawowej. Konkurs został objęty patronatem honorowym przez Romana Kowalczyka - Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Jacka Sutryka - Prezydenta Wrocławia.
Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć tutaj.26 listopada 2019

25 listopada swoje święto miała najpopularniejsza, najmilsza i ciągle modna zabawka – pluszowy miś. Z tej okazji w naszej szkole dużo się działo.
Więcej


26 listopada 2019

Wczoraj w naszej szkole uczniowie klas 1-3 mieli przyjemność spotkać się z Mistrzami Świata w Teakwondo.
Więcej

23 listopada 2019

21 i 22 listopada uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych mieli możliwość zapoznania się lub przypomnienia sobie o zasadach BHP oraz o konieczności ochrony środowiska w ramach warsztatów przeprowadzonych przez specjalistów z Nestle Polska S.A. oddział Purina Nowa Wieś Wrocławska.
Więcej

22 listopada 2019

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To taki dzień, który przypomina nam, że warto być pogodnym, uprzejmym i miłym. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło: "Życzliwie, razem, blisko!", zachęcające do współpracy, rozwoju więzi społecznych, otwartości i wrażliwości na drugą osobę.
Więcej

21 listopada 2019

Wczoraj klasy drugie i trzecie wybrały się na inscenizację lektury "Detektyw Pozytywka" do Teatru na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu.
Ponadto klasy trzecie uczestniczyły w warsztatach "Co z tą złością" prowadzonych przez specjalistów z Fundacji Pączkowe Drzewo.
Uczniowie poznali różne metody kierowania negatywnych uczuć w taką stronę, aby pomogły im je szybko opanować lub się ich pozbyć.
Więcej

21 listopada 2019


Nasza szkoła dołączyła do Międzynarodowego Programu Kreatywności Destination Imagination. Program ten kładzie nacisk na naukę i rozwój umiejętności uczniów w zakresie twórczego rozwiązywania problemów w praktyce. Jest uzupełnieniem edukacji szkolnej w formie zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez trenera-nauczyciela. 7-osobowa drużyna uczniów będzie pracowała do marca nad wybranym przez siebie qqWyzwaniemqq. Każde z wyzwań rozwija inne umiejętności: techniczne, naukowe, konstrukcyjne, artystyczne, improwizacyjne i społeczne. Podsumowaniem kilkumiesięcznej pracy drużyny będzie udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności - Destination Imagination, co roku organizowanej we Wrocławiu.20 listopada 2019

Dziś dzieci na całym świecie obchodzą 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Konwencja została przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.
Dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych włączyły się do akcji "Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF". Wspólnie świętowały i pokazywały, że prawa dziecka są ważne.
Więcej

20 listopada 2019

Dziś uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Stanisławie Moniuszko. W turnieju zajęliśmy miejsca na podium II i III.

II miejsce
Martyna Małecka - 7A
Oliwer Pożerski - 7A
Franciszek Matusik - 5B

III miejsce
Klaudia Ciołek - 6A
Jagoda Chruścicka - 6A
Martyna Pik - 6B

Gratulujemy!
Więcej

16 listopada 2019

Pola Nadziei to kampania, która ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu. Uczniowie klas młodszych ze Szkolnego koła Wolontariatu w piękną jesienną pogodę posadzili cebulki żonkili, które są symbolem nadziei.
Więcej

15 listopada 2019

W ramach programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc, uczniowie klas 1-3 dnia 13 listopada obchodzili Dzień Zdrowego Śniadania. Dzieci w swoich klasach przygotowywały zdrowe śniadania, by następnie razem je skonsumować.
Więcej

12 listopada 2019

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich wystąpili z inscenizacją teatralną w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu upamiętniając 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Więcej

12 listopada 2019

W tym roku szkolnym także klasy piąte włączyły się na lekcjach języka polskiego do Programu Wychowanie przez Czytanie. Jest on skierowany do uczniów klas 5–7 szkół podstawowych. Jego celem jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury.
Więcej

11 listopada 2019

8 listopada uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w XXI Gminnym Przeglądzie Literatury Patriotycznej i Religijnej.
Więcej

9 listopada 2019

Wczoraj obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.
Uroczystość rozpoczęła o 11.11 pani dyrektor Agnieszka Górska witając wszystkich zgromadzonych.
Nasza szkoła włączyła się do akcję "Szkoła do hymnu" i wspólnie: Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy i Rodzice zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".
Więcej

9 listopada 2019

   Nasza reprezentacja wywalczyła 3 miejsce w Mistrzostwach Gminy w Badmintonie.
Więcej9 listopada 2019

Uwaga ósmoklasiści. Już niebawem czekają Was egzaminy próbne.
Szczegóły w kalendarzu.8 listopada 2019

Dziś w naszej szkole gościliśmy przedstawicielkę Fundacji Sóweczka Wspieranie i Rozwój Edukacji - panią Monikę Hernik-Oko.
Podczas zajęć uczniowie klas szóstych próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie "Czy prawo ma coś wspólnego z matematyką?"
W prosty i nietuzinkowy sposób prowadząca zajęcia przybliżyła naszym uczniom podstawowe zagadnienia z zakresu prawa i wskazywała jego rolę w życiu codziennym. Podczas warsztatów dzieci poznały takie zagadnienia prawne jak: zdolność prawna, do czynności prawnych, zawieranie umów, odpowiedzialność deliktowa i karna, w tym jakże ważna w dzisiejszych czasach, odpowiedzialność związana z tzw. hejtem.
Po warsztatach zostały przekazane do szkolnej biblioteki książki Krystiana Markiewicza "Apteczka prawna. Lex bez łez".8 listopada 2019

Iga Olszewska z klasy 7A została laureatką wojewódzkiej edycji konkursu VII Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii".
Gratulujemy!7 listopada 2019

   Nasza szkoła włączyła się w akcję wrocławskiego ogrodu zoologicznego "Oddaj telefon – ocal okapi". Stare, nieużywane czy zepsute telefony komórkowe można wrzucić do pudełek ustawionych w holu szkoły lub na pierwszym piętrze przy gabinecie nr 43. Trafiają one do recyklingu, a uzyskane w ten sposób pieniądze - do sprawdzonych organizacji ratujących zagrożone wyginięciem zwierzęta Afryki. Jedną z takich organizacji jest Okapi Conservation Project.
Kupując każdego roku nowy model komórki czy wyrzucając działający laptop na rzecz nowego, pobudzamy popyt na rzadkie metale, które są używane przy produkcji tych urządzeń. Są one pozyskiwane kosztem środowiska naturalnego. Np. tantal - który służy do produkcji kondensatorów, niezbędnych do działania prawie wszystkich urządzeń elektronicznych, w tym telefonów i laptopów - uzyskuje się z rudy koltanu. Wydobywa się go m.in. w Demokratycznej Republice Konga.


6 listopada 2019

   5 listopada reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Gminy w Koszykówce.
Po zaciętych pojedynkach z zespołami ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Gniechowic nasze dziewczęta zajęły 2 miejsce w turnieju.
Więcej6 listopada 2019

   Zakończył się konkurs plastyczny „Kolory Jesieni”. Udział wzięli uczniowie klas I-VIII.
Wszystkie prace były bardzo piękne i jury miało duży problem z wyłonieniem poszczególnych miejsc. Bardzo dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w tym konkursie i gratulujemy talentów!
Więcej6 listopada 2019

Uczta bogów i greckie malarstwo wazowe to zajęcia podsumowujące informacje na temat antycznej Grecji i jednocześnie jeden z aspektów innowacji pedagogicznej "Doświadczanie historii" realizowanej w klasach piątych.
Więcej

2 listopada 2019

Październik za nami. Zobaczmy, co działo się u naszych przedszkolaków.
Więcej

31 października 2019

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 7A oraz Miłosz Kliszewski z 8A zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z biologii.
Gratulujemy!30 października 2019

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 7A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z języka niemieckiego.
Gratulujemy!30 października 2019

25 października w naszej szkole odbyła się Uroczystość Pasowania na Ucznia.
Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali przygotowane przez siebie wiersze i piosenki. Był to ich pierwszy występ przed tak dużą publicznością i wiązał się z dużymi emocjami.
Więcej

29 października 2019

23 października obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Uczniowie klas piątych, szóstych, siódmej i ósmych zaprezentowali w formie przedstawienia elementy kulturoznawcze wybranych Krajów Europejskich tj. Niemiec, Francji, Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Grecji, Turcji, Szwecji, Ukrainy i Polski.
Więcej28 października 2019

Miło nam poinformować, że Jakub Kunecki z 8B zakwalifikował się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z historii.
Do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z fizyki zakwalifikowała się Dorota Pluta z 8A.
Gratulujemy!28 października 2019

21 października br. klasy piąte zostały zabrane w niezwykła podróż, podróż po świecie gatunków filmowych. Jednym słowem skorzystały z propozycji Centrum Edukacji Filmowej, które od kilku lat proponuje ciekawe spotkania z filmem. Lekcje są tworzone w oparciu o obowiązująca podstawę programową i w interesujący sposób przybliżają uczniom zagadnienia związane z powstawaniem filmu, planami filmowymi, pracą kamery czy w ogóle historią filmu. Warto dodać, że CEF posiada honorowy patronat Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) i rekomendację rzeczoznawców MEN.
Więcej26 października 2019

22 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach Wszechnicy Teatralnej organizowanej przez Teatr Polski we Wrocławiu.
Więcej25 października 2019

Nasza świetlica szkolna została zgłoszona do konkursu Się Gra Się Ma Bezpieczny Playroom.
Szkoła może wygrać fantastyczne nagrody (między innymi: remont świetlicy, wyposażenie świetlicy).
Szczegóły konkursu znajdują się tutaj.
Aby wygrać potrzebujemy Państwa wsparcia i głosów.
Głosować można codziennie
Liczymy na Wasze głosy!!!24 października 2019W ramach akcji "Szkoła pamięta" uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielem uporządkowali miejsca na cmentarzu, gdzie znajdują się pamiątkowe tablice. Są one poświęcone ludziom, którzy zapisali się w historię Polski, to bliscy mieszkańców naszej gminy, którzy zginęli podczas ostatniej wojny.
Więcej

24 października 2019

W dniach od 5-20 października odbywał się Europejski Tydzień Kodowania. CodeWeek to wydarzenie, którego celem jest promowanie kompetencji z zakresu programowania. Nasza szkoła również wzięła udział w Tygodniu Programowania.
Więcej

22 października 2019

Miło nam poinformować, że Wiktoria Pabisek (5B), Klaudia Ciołek (6A), Irena Pluta (6A) oraz Iga Olszewska (7A) zakwalifikowały się do wojewódzkiego etapu VII Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii".
Gratulujemy!21 października 2019

Uczniowie klas pierwszych, drugich, trzecich, czwartej i piątych uczestniczyli w warsztatach edukacyjno-informacyjnych Klikam z głową, przeprowadzonych przez przedstawicieli Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
W przystępny i ciekawy sposób zachęcali oni do wysyłania SMS-ów z głową, czyli sprawdzenia realnych kosztów ich wysyłania w przypadku pobierania gier, dzwonków czy tapet lub udziału w konkursach.
Więcej.19 października 2019

Od 21 października niewielkiej zmianie ulegnie plan lekcji.19 października 2019

Wczoraj klasy drugie wybrały się na lekcję przyrody do Nadleśnictwa Miękinia.
Więcej

17 października 2019

9 października klasa IV miała przyjemność gościć dr Dariusza Rutkowskiego, który wprowadził nas w świat osób niewidomych i słabowidzących. Poznaliśmy takie zagadnienia jak: alfabet Braille’a, pies przewodnik, biała laska. Zakładając specjalne gogle mogliśmy doświadczyć jak widzą osoby z jaskrą, zaćmą i innymi wadami wzroku.
Więcej

17 października 2019

Uczniowie klas 5B i 6B uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych – panią Magdaleną Zarębską. Spotkanie autorskie odbyło się w Bibliotece Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich, a jego głównym tematem były książki "Projekt Breslau" oraz "Gloria, wakacje i ja".
Więcej

12 października 2019

Historia w klasie ósmej zaczyna się od II wojny światowej. Poznajemy przyczyny i działania wielkich mechanizmów totalitarnych: faszyzmu i komunizmu. Ucząc się trudnej historii Polski i Europy głęboko pochylamy się nad ofiarami i im oddajemy cześć. Temu podporządkowaliśmy udział w wyjeździe do obozu koncentracyjnego Gross Rosen - Rogoźnica.
Więcej

8 października 2019

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiego konkursu "uDOSTĘPniacze" organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Znaleźliśmy się w gronie 100 szkół podstawowych w całej Polsce, które miały szansę realizować projekt dotyczący podniesienia świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się czy percepcji oraz istniejących barier w otaczającej przestrzeni.
Więcej.7 października 2019

4 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:
Przewodnicząca: Martyna Małecka z 7A
Wiceprzewodniczący: Alex O'Kane z 4A
Skarbnik: Dorota Pluta z 8A
Protokolant: Alicja Bielecka z 5B
Członkowie Zarządu: Hanna Uśniacka z 5B, Natalia Polewiak z 8A, Wiktoria Pabisek z 5B
Więcej

7 października 2019

18 września 2019 r. w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego we Wrocławiu, odbył się finał II konkursu wiedzy o Powiecie Wrocławskim.
Miło nam poinformować, że drużyna z naszej szkoły w składzie: Martyna Małecka, Iga Olszewska i Jagna Paluszak zajęła II miejsce.
Więcej

7 października 2019

Aby rozbudzić u uczniów ciekawość literacką, rozwijać aktywności czytelniczą, uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III "Czytam z klasą, lekturki spod chmurki".
Więcej

7 października 2019

W ramach ogólnopolskiego projektu Zdrowo jem, więc wiem uczniowie klasy drugiej wystawili dla przedszkolaków oraz pierwszaków naszej szkoły przedstawienie, pt. "Witaminki".
Więcej

4 października 2019

Od 7 października niewielkiej zmianie ulegnie plan lekcji.
Zmieni się również harmonogram dzwonków i wprowadzona zostaje przerwa śniadaniowa.1 października 2019

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursach zDolny Ślązak.
  Etapy szkolne odbędą się w następujących dniach:
 • j. polski – 16 października, godzina 12:00
 • historia – 16 października – godzina 13:00
 • matematyka – 17 października – godzina 12:00
 • fizyka – 17 października – godzina 13:00
 • biologia – 18 października – godzina 12:00
 • chemia – 18 października – godzina 13:00
 • j. angielski – 21 października – godzina 12:00
 • j. niemiecki – 21 października – godzina 13:00
 • geografia – 22 października – godzina 12:00
Zapisy do 11 października.
Szczegóły i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej organizatora.1 października 2019

Wrzesień minął bardzo szybko, także u naszych przedszkolaków.
Zobaczmy, jak minął im miesiąc.
Więcej

01 października 2019

Zapraszamy uczniów do skorzystania z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych.26 września 2019

Uczniowie klas piątych na lekcjach historii poznawali osiągnięcia ludów starożytnych, a zwłaszcza najstarsze sposoby zapisywania dźwięków.
Więcej

26 września 2019

Zaktualizowano zakładkę Rada Rodziców.25 września 2019

19 września w naszej szkole odbyło się wielkie święto nauki.
Wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie zorganizowaliśmy I edycję Festiwalu Nauki w gminie Kąty Wrocławskie. Wydarzenie objęte zostało patronatem XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
Więcej

22 września 2019

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Kątów Wrocławskich w Piłce Ręcznej Plażowej, które odbyły się 17 września na boiskach GOKiS.
Nasze drużyny wywalczyły 3 miejsca w kategorii dziewcząt i chłopców.
Więcej

21 września 2019

Aktualne rozkłady jazdy autobusów szkolnych znajdują się na stronie:
www.katywroclawskie.pl/pl/page/komunikacja-gminna
Szkoła Podstawowa nr 2 nie odpowiada za aktualizację rozkładów jazdy zamieszczonych na powyższej stronie internetowej.18 września 2019

Harmonogram I edycji Festiwalu Nauki:

8.00 – 8.45 – Zajęcia zgodnie z planem lekcji
9.00 - 9.10 – Uroczyste otwarcie Festiwalu Nauki
9.10 – 9.35 - Wykład inauguracyjny - p. Leonard Marynowski

Część warsztatowa – klasy 1-5

KLASY PIERWSZE
Barbara Mistecka - Mały ratownik – pierwsza pomoc
Lekcja 3 - klasa 1B (sala 10)
Lekcja 4 - klasa 1A (sala 17)
Lekcja 5 - klasa 1C (sala 38)

KLASY DRUGIE
Marta Orel - Regucka - Dlaczego warto myć ręce?
9:30 - 11:00 - klasa 2A i 2B (sala 36)

KLASY TRZECIE
Dorota Olanin – Zdrowo jem
Lekcja 3 - klasa 3A (sala 2)
Lekcja 4 - klasa 3B (sala 37)
Lekcja 5 - klasa 3A i 3B (sala 37)

KLASA CZWARTA
Elżbieta Byszyńska - Magiczna Kostka Rubika
Lekcja 3 - klasa 4A (sala 3)
Lekcja 4 - klasa 4A (sala 3)

KLASY PIĄTE
Michael Majeran – Warsztaty z dźwiękiem
Lekcja 3 - klasa 5C (sala 25)
Lekcja 4 - klasa 5A (sala 25)
Lekcja 5 - klasa 5B (sala 25)

Część wykładowa – klasy 6-8

dr hab. inż. Krzysztof Czajka,. prof. PWr - Wydział Mechaniczno-Energetyczny PWr. - Ile jest węgla w węglu?
Lekcja 3 - klasa 8A (sala 59)
Lekcja 4 - klasa 7A (sala 59)
Lekcja 6 - klasa 6A (sala 59)

dr inż. Anna Kisiela-Czajka - Wydział Mechaniczno-Energetyczny PWr. - Chemia w kominie
Lekcja 3 - klasa 8B (sala 57)
Lekcja 4 - klasa 6A (sala 57)
Lekcja 6 - klasa 6B (sala 57)

dr inż. Tomasz Hałon - Wydział Mechaniczno-Energetyczny PWr. orientacyjny tytuł prezentacji: Jak działa lodówka?
Lekcja 3 - klasa 6B (sala 56)
Lekcja 5 - klasa 8A i 8B (sala 56)
Lekcja 6 - klasa 7A (sala 56)

dr Paweł Regucki - Wydział Mechaniczno-Energetyczny PWr. orientacyjny tytuł prezentacji: Dlaczego balon lata?
Lekcja 3 - klasa 6A (sala 55)
Lekcja 4 - klasa 6B (sala 56)
Lekcja 5 - klasa 7A (sala 56)
Lekcja 6 - klasa 8A i 8B (sala 56)

Amury Fievez - stażysta z Francji - prezentacja w języku angielskim Najpiękniejsze miejsca Francji
Lekcja 3 - klasa 7A (sala 1)
Lekcja 4 - klasa 8A i 8B (sala 1)17 września 2019

Pierwszy Gminny Festiwal Nauki już w najbliższy czwartek.
Zapowiada się moc atrakcji!8 września 2019

   Z wielką radością informujemy, że 19 września 2019 r. nasza szkoła stanie się miejscem intelektualnej przygody.

Jesteśmy organizatorem Pierwszego Gminnego Festiwalu Nauki. Otrzymaliśmy patronat XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Będziemy gościć ciekawych ludzi ze świata nauki i sztuki. Dla naszych uczniów odbędą się liczne wykłady i warsztaty.
Każdy znajdzie coś dla siebie.
Zapraszamy!!!!

Więcej na temat imprezy można znaleźć tutaj oraz w zakładce po lewej stronie "Festiwal Nauki".8 września 2019

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w XIII Biegu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie.
Więcej

5 września 2019

2 września 2019, tak jak w całej Polsce, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 rozpoczęli nowy rok szkolny 2019/2020. Podczas uroczystego apelu dzieci i młodzież przywitała dyrektor Agnieszka Górska. Życząc uczniom ciekawych doświadczeń i radości ze zdobywania wiedzy, przedstawiła plany szkoły na nowy rok: Festiwal nauki, aktywność sportową oraz nadanie imienia.
Więcej

2 września 2019

Plan lekcji dla poszczególnych klas opublikowany będzie w dzienniku elektronicznym Librus.2 września 2019

Aktualne rozkłady jazdy autobusów szkolnych obowiązujące od 3 września 2019 r. znajdują się na stronie:
www.katywroclawskie.pl/pl/page/komunikacja-gminna30 sierpnia 2019

2 września odbędzie się Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020.

Na ten dzień autobusy będą kursowały według następującego harmonogramu:

miejscowośćliniadojazdodjazd
Kilianów808:3810:19
Sokolniki808:0610:19
Szymanów818:3410:19
Sośnica837:4710:19
Różaniec837:4410:19
Wszemiłowice  848:2210:15
Jurczyce848:1910:15
Stoszyce848:1310:15

Informacje o rozkładzie jazdy obowiązującym w roku szkolnym zostaną podane w późniejszym terminie.28 sierpnia 2019

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
Serdecznie zapraszamy na Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020, które odbędzie się 2 września.

O godzinie 9:00 uczniowie spotykają się z wychowawcami w salach.
O godzinie 9:10 odbędzie się uroczysty apel na hali sportowej.
Po apelu uczniowie znów spotkają się z wychowawcami w salach.

Przypominamy, iż w tym dniu obowiązuje strój galowy.19 sierpnia 2019

Egzaminy poprawkowe odbędą się według następującego harmonogramu:
  26 sierpnia (poniedziałek) - godzina 8:00
 • historia
 • język angielski
  27 sierpnia (wtorek) - godzina 8:00
 • geografia
 • plastyka
 • muzyka


14 lipca 2019

Rodziców i opiekunów dzieci przedszkolnych zapraszamy na spotkanie inaugurujące nowy rok 28 sierpnia o godzinie 17:00.

Nie zapominamy także o rodzicach i opiekunach dzieci szkolnych.
Już dziś zapraszamy na pierwsze w nowym roku szkolnym zebrania. Odbędą się one zgodnie z następującym harmonogramem:
11 września:
Klasy 1-3, godzina 17:00
Klasy 4-6, godzina 18:00
12 września:
Klasy 7-8, godzina 17:00

W zakładce 2019/2020 (w menu po lewej) znaleźć można wyprawkę do pierwszej klasy, czyli zestaw niezbędnych materiałów i przyborów oraz wykaz podręczników do języka niemieckiego dla klas 1–6 oraz religii dla klas 1–8. Podręczniki do pozostałych przedmiotów zapewnia uczniom szkoła.

Tymczasem, życzymy udanych wakacji :)archiwum starszych wiadomości

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2020 www.sp2katy.pl