Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Aktualności

21 czerwca 2019

"Znowu są wakacje…" słowa piosenki wprowadziły dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej nr 2 w klimat zakończenia roku szkolnego. Roku dla naszej szkoły wyjątkowego. W świat wyruszył ostatni rocznik gimnazjalistów - świetnych, młodych ludzi, którzy z pasą poznawali tajniki wiedzy, z ciekawością przystąpili do egzaminów i te egzaminy świetnie napisali. W tym roku rozstaliśmy się też ze sztandarem szkoły. Już nie będzie uświetniał naszych wystąpień - zajmie zaszczytne miejsce w holu szkoły. To również rok, w którym po raz pierwszy ósma klasa napisała egzamin.
Więcej


21 czerwca 2019

Koło Muzyczne działa nieprzerwanie w naszej szkole od kilku lat. Swoją obecność w nim zaznaczyli uzdolnieni wokalnie i instrumentalnie gimnazjaliści, którzy brali udział w konkursach, przeglądach i uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych.
Więcej

20 czerwca 2019

Uczniowie klas: 4A i 4C w ramach lekcji o bibliotece odwiedzili naszą Bibliotekę GOKiS w Kątach Wrocławskich. Zajęcia prowadzone były pod hasłem Biblioteka inspiruje. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób gromadzony jest i wypożyczany księgozbiór, jak można znaleźć książkę, nie znając autora, wreszcie jak dbać o książki.
Więcej

13 czerwca 2019

Komisja Stypendialna zdecydowała, że średnia ocen potrzebna do uzyskania stypendium naukowego za II półrocze roku szkolnego 2018/2019 wynosi minimum 5,1.12 czerwca 2019

W dniach 10 i 12 czerwca klasy siódme i ósma wzięły udział w spotkaniu z Burmistrzem Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie panem Łukaszem Zbroszczykiem.
Więcej

12 czerwca 2019

W ramach tej akcji czytelniczej nasze pierwszaki wybrały się na lekcję czytelniczą do Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego.
Więcej

11 czerwca 2019

Czy w szkole jest fajnie? Czego będziemy się uczyć? Jakich poznamy kolegów?
Te i inne pytania zadawały dzieci z zerówki z Przedszkola Publicznego uczniom pierwszej klasy podczas lekcji otwartej, która odbyła się wczoraj w Naszej Szkole
Więcej

08 czerwca 2019

Jak nie czytam, jak czytam - ogólnopolska akcja czytelnicza w której wczoraj pierwszaki z naszej szkoły, wraz z innymi szkołami z regionu, miały okazję uczestniczyć.
Więcej

07 czerwca 2019

4 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny Supermatematyk klas I-III.
Więcej

01 czerwca 2019

To był super Dzień Dziecka. Właśnie z okazji tego szczególnego dnia pierwszaki z naszej szkoły pojechały na edukacyjną wycieczkę do Juraparku Krasiejów.
Więcej

01 czerwca 2019

To była niezwykła lekcja przyrody. Uczniowie naszej szkoły, klas młodszych i starszych mieli okazję uczestniczyć w pokazach sokolniczych.
Więcej

28 maja 2019

28 maja pierwszaki z naszej szkoły miały okazję uczestniczyć w lekcji edukacji społecznej w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kątach Wrocławskich.
Więcej

25 maja 2018

   W dniach 1-2 czerwca br. w Kątach Wrocławskich odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Piłce Ręcznej Plażowej.
Nasza szkoła włączyła się w organizację imprezy. Zapewniamy bazę noclegową dla zawodników.

W zawodach udział wezmą także drużyny reprezentujące naszą gminę.

Zapraszamy do udziału w imprezie.
23 maja 2019

Dziś uczniowie klas pierwszych biorący udział w Sprawnym Dolnoślązaczku mieli okazję uczestniczyć w lekcji z Mistrzem Lekkoatletyki - reprezentantem Polski, olimpijczykiem, złotym, srebrnym, brązowym medalistą, panem Rafałem Omelko.
Więcej

15 maja 2019

W kwietniu trzymaliśmy kciuki za uczniów ostatnich klas – gimnazjalistów i ósmoklasistów, którzy przez trzy dni zmagali się z arkuszami zadań egzaminacyjnych.
Więcej

12 maja 2019

10 maja klasy 1-3 brały udział w III Biegu Integracyjnym z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Więcej

01 maja 2019

Od 1950 r. w kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, którego celem jest zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Współczesne społeczeństwo boryka się z wieloma dolegliwościami związanymi ze złym odżywianiem.
4 kwietnia w naszej szkole został zorganizowany bufet ze zdrowymi przekąskami, przygotowanymi przez uczniów. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością w przygotowywaniu zdrowych produktów.
Więcej27 kwietnia 2019

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich informuje, że od dnia 29 kwietnia 2019 r. szkoła będzie pracowała normalnie zgodnie z planem zajęć.

Rozpoczęty w dniu 8 kwietnia 2019 r. strajk zostaje zawieszony bezterminowo.27 kwietnia 2019

14 marca uczniowie klas pierwszych podczas Jarmarku Wielkanocnego w Kątach Wrocławskich wystawili przedstawienie Wielkanocne "Witaj Wiosno".
Więcej

05 kwietnia 2019

Szanowni Państwo

Do dnia 25 marca 2019 r. w gminnych placówkach oświatowych zostało przeprowadzone referendum strajkowe. W każdej szkole za przeprowadzeniem akcji strajkowej opowiedziało się ponad 90% pracowników.

Najprawdopodobniej od poniedziałku 8 kwietnia 2019 r. rozpocznie się strajk pracowników oświaty, do którego przystępuje także nasza placówka.

Z chwilą rozpoczęcia strajku nauczyciele odstąpią od wykonywania czynności służbowych, tym samym nie będą się odbywać zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne.

W przypadku odwołania strajku przez władze związkowe, szkoły będą pracować normalnie. O wszelkich zmianach i decyzjach, jakie mogą mieć wpływ na funkcjonowanie placówek oświatowych, podjętych przez organizatorów strajku zostaną Państwo niezwłocznie poinformowani. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o śledzenie dziennika elektronicznego oraz naszej strony Internetowej, gdzie zamieścimy informacje o zakończeniu akcji strajkowej i przywrócenia normalnej pracy szkoły.

W najbliższym czasie planowane są egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty. Szkoła i uczniowie są do nich przygotowani. Jeśli tylko będzie możliwość przeprowadzenia egzaminów zgodnie z procedurami, to odbędą się one w pierwszym terminie.

Wiem, że obecna sytuacja jest dla wszystkich bardzo trudna i obciążająca. Liczę na Państwa wyrozumiałość i współpracę w celu zapewnienia Państwa dzieciom, a naszym uczniom, bezpieczeństwa i opieki.

Z poważaniem,
Agnieszka Górska05 kwietnia 2019

Dziś klasy 1B i 2B uczestniczyły w lekcji przyrody w Parku Krajobrazowym.
Więcej

03 kwietnia 2019

VIII sezon Akcji przyrodniczo-technicznej "I Ty możesz zbudować budkę lęgową" - zakończony. Wyniki akcji można obejrzeć tutaj.

03 kwietnia 2019

Klasy pierwsze 29 marca podczas wycieczki na Pocztę Polską miały możliwość zapoznać się z zawodem listonosza i urzędnika pocztowego. Byliśmy w sortowni listów, przybijaliśmy pieczątki, dowiedzieliśmy się wiele o pracy na poczcie.
Więcej

31 marca 2019

27 marca klasa 5A na lekcji historii podsumowała swoje wiadomości z dawnej, mrocznej i tajemniczej epoki średniowiecza.
Więcej

31 marca 2019

Zaczarowani w glinie świąteczni przyjaciele powołani zostali do istnienia w ilościach hurtowych! A to wszystko podczas warsztatów ceramicznych w klasie III, które odbyły się 27 marca.
Więcej

31 marca 2019

22 marca klasa 5B lekcję historii przewidzianą na jedynie 45 minut bez żadnych oporów przedłużyła o kolejne 60 min. I choć przewidziany sprawdzian ze średniowiecza napawał niektórych obawą, to okazał się interesującą grą miejską.
Więcej

31 marca 2018

   21 marca poza pierwszym dniem wiosny obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki.
Klasa 3A pięknie pozdrawia.
30 marca 2019

8 marca w Szkole Podstawowej w Kobierzycach, odbyły się powiatowe zawody w piłce ręcznej. W rywalizacji wzięły udział reprezentacje szkół, które zajęły 1 miejsca w zawodach gminnych. Naszą gminę reprezentowała drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 2.
Więcej

23 marca 2019

21 marca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich spędzili Pierwszy Dzień Wiosny uczestnicząc we Wrocławskim Biegu Sponsorowanym.
Więcej

22 marca 2019

20 marca dzieci z klas pierwszych wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie pożegnania zimy - powitania wiosny. Wystawiły z tej okazji przedstawienie teatralne "Witaj Wiosno" dla licznie zgromadzonych gości.
Więcej

11 marca 2019

Zofia Byszyńska z 3A, Karol Byszyński z 4B, Iga Olszewska z 6A, Magdalena Pluta z 8A, Oliwia Bieniek z IIIA, Weronika Miazek z IIIA, Amelia Pudlik z IIIB i pan Wojciech Sichniewicz awansowali do finału III Memoriału Urszuli Marciniak (Mistrzostw Dolnego Śląska w Łamigłówkach).
Gratulujemy!11 marca 2019

Maciej Majka z 2B, Zofia Byszyńska z 3A, Magdalena Pluta z 8A, pani Katarzyna Dybich i pan Wojciech Sichniewicz awansowali do finału VIII Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku.
Gratulujemy!10 marca 2019

Już po raz siódmy w Polsce, a trzeci w Kątach Wrocławskich, w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych pobiegli wszyscy ci, którzy chcieli nadać nowoczesny ton historii o ludziach niezłomnych. W tym dniu w całej Polsce w pamiątkowym biegu wystartowało ponad 75 000 osób z 360 miast. Do tego grona, jak w latach ubiegłych dołączyło nasze miasto i gmina.
Więcej

25 lutego 2019

22 lutego w GOKiS w Kątach Wrocławskich odbył się bal karnawałowy dla klas 1-3 oraz przedszkola.
Więcej

23 lutego 2019

Od 1 marca 2019 roku rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych szkoły podstawowej.
Szczegóły dotyczące rekrutacji, kryteria i dokumenty dostępne są tutaj.23 lutego 2019

19 lutego 2019

14 lutego w hali GOKiS rozpoczęły się rozgrywki w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej. Gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich.
Więcej

07 lutego 2019

Uwaga!
Od 11 stycznia obowiązywać będzie nowy plan lekcji.
Prosimy zapoznać się z planem, ponieważ w czasie ferii zostały jeszcze wprowadzone drobne modyfikacje.03 lutego 2019

Długo oczekiwane ferie w końcu nadeszły, a wraz z nimi dylemat: co będziemy robić, jak zająć mamy czas, przecież nie wszyscy wyjeżdżamy?! I na te pytania odpowiedź dała Szkoła Podstawowa nr 2, organizując podczas ferii zimowych zajęcia dla dzieci.
Więcej


03 lutego 2019

W środę 23 stycznia, na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich, odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Głównym celem turnieju była popularyzacja piłki ręcznej wśród dzieci oraz dostarczanie radości ze współzawodnictwa, wychowywanie w myśl zasady Fair Play.
Więcej

30 stycznia 2019

Szkoła Podstawowa Nr 2 i GOKiS Kąty Wrocławskie zapraszają do udziału w III kąckiej edycji VII Biegu Pamięci Tropem Wilczym.

3 marca 2019 r. zapraszamy wszystkich sympatyków aktywnego wypoczynku oraz wszystkich pozytywnie zmotywowanych do udziału w tym wydarzeniu.


  Zapisy na bieg przyjmujemy:
 • w dniach od 18 lutego 2019 r. do 1 marca 2019 r. w godzinach 8.00-14.00 w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich przy ulicy Brzozowej 6
 • w dniu biegu tj. 3 marca 2019 r. od godziny 9.00 w Biurze zawodów w Hali Widowiskowej w Kątach Wrocławskich przy ulicy Brzozowej 4.
Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.tropemwilczym.sp2katy.pl

Dla pierwszych 100 zawodników, którzy potwierdzą swój udział w dniu imprezy przewidziane są pamiątkowe pakiety startowe.
Nie wymagamy wniesienia opłaty startowej
.

Więcej25 stycznia 2019

Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich nie mogło zabraknąć babć i dziadków na uroczystości dla nich przygotowanej. Dzieci klas 1-3 przygotowały im specjalny program artystyczny "Talent Show".
Więcej

24 stycznia 2019

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej zorganizowanej na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pt. Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku prezentujemy ulotki informacyjne przygotowane przez Policję. Ponadto zapraszamy do konkursu plastyczno-fotograficznego na zilustrowanie Dekalogu Reguł FIS Stok nie jest dla bałwanów adresowanego do dzieci i młodzieży - regulamin konkursu i niezbędne dokumenty znajdują się na tej stronie.

24 stycznia 2019

21 stycznia w hali GOKiS odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej.
Nasze dziewczęta zajęły I miejsce i będą reprezentowały gminę na zawodach powiatowych. Chłopcy zajęli II miejsce w zawodach.
Więcej

24 stycznia 2019

Uczennica klasy 8A Magdalena Pluta w ramach Olimpiady Promującej Zdrowy Styl Życia, organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż, wcieliła się w rolę animatora działań promujących zachowania prozdrowotne. 9 stycznia Magda przeprowadziła zajęcia dla uczniów uczęszczających na świetlice szkolną.
Więcej22 stycznia 2019

Uczniowie klasy 2A przez cały tydzień poznawali Układ Słoneczny, wyszukiwali wiele ciekawych informacji o Mikołaju Koperniku. Zwieńczeniem i podsumowaniem ich pracy było wykonanie modelu Układu Słonecznego.
Więcej21 stycznia 2019

Komisja Stypendialna zdecydowała, że średnia ocen potrzebna do uzyskania stypendium naukowego za I półrocze roku szkolnego 2018/2019 wynosi minimum 5,1.18 stycznia 2019

Wczoraj dwie uczennice naszej szkoły prezentowały swoje umiejętności wokalne na I Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Domaniowie.
Zosia Rewaj z 2A zajęła I miejsce w kategorii solistów klas I-III, natomiast Lena Misiuna z 4A zajęła III miejsce w kategorii solistów klas IV-VI.
Gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów.
Więcej

09 stycznia 2019

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Powiatowym Turnieju w Koszykówce Dziewcząt, który odbył się 22 listopada w Kamieńcu Wrocławskim. Po sukcesie w zawodach na szczeblu gminy stanęliśmy do rywalizacji w zawodach powiatowych.
Więcej

21 grudnia 2018

Ostatni, przedświąteczny tydzień upłynął w naszej szkole i przedszkolu w radosnej atmosferze oczekiwania na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Wspaniale udekorowane klasy zachęcały, by spędzić w nich wspólnie czas przy pięknie nakrytych stołach z mnóstwem smakołyków, może obdarować się podarunkami, a przede wszystkim, by złożyć sobie życzenia, przełamać się opłatkiem.
Więcej

21 grudnia 2018

19 i 21 grudnia uczniowie klas młodszych wybrali się na spotkania kulturalne do Radia Wrocław i Teatru Lalek. Mieliśmy okazję oglądać przedstawienie profilaktyczne o przyjaźni, oraz przepiękny spektakl, pt. "Burza" z wieloma efektami specjalnymi i wspaniała grą aktorską. To były niezapomniane chwile przed Świętami.
Więcej21 grudnia 2018

19 grudnia do siedziby Radia Wrocław zawitała grupa aktywnych czwartoklasistów, by wspólnie z innymi dziećmi obejrzeć dydaktyczny musical pt. Mikołajek.
Więcej20 grudnia 2018

W poniedziałek, 26 listopada 2018 roku odbył się wyjazd do Multikina w Pasażu Grunwaldzkim na film pt. Fantastyczne zwierzęta. Zbrodnie Grindenwalda, tuż po jego premierze w Polsce.
Więcej19 grudnia 2018

   Wigilia bez plastiku!

W naszej szkole jak co roku odbywają się klasowe wigilie. Kiedy korzystamy z plastikowych kubeczków, talerzy, sztućców, słomek i innych przedmiotów jednorazowego użytku, przyczyniamy sie do powstawania śmieci, które trafiają na wysypiska, ale także do mórz i oceanów, co przyczynia sie do śmierci wodnych organizmów.

Zamieńmy plastikowe zastawy na papierowe lub jadalne. Można też skorzystać z tradycyjnych zastaw stołowych.
19 grudnia 2018

Wczoraj klasa 2A gościła u siebie mamę uczniów naszej szkoły, która pokazała nam, jak doskonale można bawić się samemu czy w grupie bez użycia komputera, telefonu czy gier komputerowych.
Więcej

19 grudnia 2018

Grudzień to czas pełen radosnych zdarzeń. Klasy I-III uczestniczyły we wspaniałej zabawie muzycznej w ramach comiesięcznych spotkań z muzyką. Tym razem pierwszą rolę grały skrzypce.
Więcej16 grudnia 2018

14 grudnia w ramach programu edukacyjnego "Sprawny Dolnoślązaczek" naszą szkołę odwiedzili wybitni sportowcy – Mistrzyni Polski w karate Magdalena Nowakowska oraz Kamil Rosiński zawodnik Mistrzostw Europy i Świata w karate z wrocławskiego klubu karate "Budokan".
Więcej

15 grudnia 2018

13 grudnia uczniowie klas pierwszych brali udział w warsztatach wczesnej profilaktyki uzależnień programu "Cukierki".
Program przybliża uczniom podstawowe informacje na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych, kształtuje umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi, uczy postawy dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi oraz współpracy, jako formy zapobiegającej zachowaniom agresywnym.
Więcej15 grudnia 2018

8 i 9 grudnia na Rynku w Kątach Wrocławskich odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. W uroczystym zapaleniu światełek na choince pomogły dzieci z klasy 2A naszej szkoły. Później uczniowie klas drugich A i B, w pięknych strojach przygotowanych przez rodziców, kolędowali na scenie prezentując znane i mniej znane kolędy i pastorałki.
Więcej12 grudnia 2018

7 grudnia klasy 2A i 2B po raz pierwszy uczestniczyły w eliminacjach do 25. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika.
Więcej12 grudnia 2018

Koniec listopada to czas wróżb i życzliwych życzeń. Rodzice i uczniowie klas młodszych dołączyli się do wspólnej zabawy w szkole.
Więcej12 grudnia 2018

Każdy z nas ma swoją ulubioną przytulankę. Właśnie taki dzień, jak Dzień Pluszowego Misia jest okazją do wspólnego spędzenia czasu na zajęciach, podczas nauki, ćwiczeń czy zabawy.
Więcej11 grudnia 2018

W dniach 4-7 grudnia w naszej szkole odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Prezentowane prace zostały wykonane przez uczniów na konkurs "Ozdoba Bożonarodzeniowa".

Wśród uczniów Szkoły Podstawowej przyznano następujące miejsca:
1 miejsce - Oliwer Pożerski z 6A
2 miejsce - Hanna Misiak z 7B
3 miejsce - Iga Olszewska z 6A
4 miejsce - Filip Pietruszewicz z 4C
wyróżnienie - Martyna Małecka z 6A

Wśród uczniów Gimnazjum przyznano następujące miejsca:
1 miejsce - Julia Cygan z IIID
2 miejsce - Kinga Ślusarczyk z IIIC
3 miejsca - Patrycja Łuba z IIID
4 miejsce - Kamil Dargiewicz z IIIB
wyróżnienie - Maja Duda z IIIB
Więcej

10 grudnia 2018

2 i 9 grudnia w szkołach podstawowych w Ujeździe Górnym i Udaninie odbył się koncert charytatywny pod hasłem Serduszko dla Alanka. Pieniądze zebrane podczas akcji przeznaczone zostały na operację serca 3,5 letniego Alanka z Ujazdu Górnego. W akcji wzięły udział przedstawicielki Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich, a klasa III wykonała piękne reniferki
Więcej

10 grudnia 2018

28 listopada 2018 roku w Jaszkotlu odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. W rywalizacji wzięły udział szkoły z Sadkowa, Jaszkotla, Gniechowic i Kątów Wrocławskich.
Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Marek Ostaszewski i Adrian Pawlata.
Rywalizację wygrały drużyny z Sadkowa, które będą reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych.09 grudnia 2018

6 grudnia panował u nas szczególny klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym prezentów, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie.
Więcej

03 grudnia 2018

21 listopada uśmiechnięte klasy 2A i 2B rozdawały podczas spaceru samodzielnie wykonane buźki życząc obdarowanym wiele życzliwości i zrozumienia od innych.
Więcej

01 grudnia 2018

Uczniowie klas pierwszych wybrali się 30 listopada na poszukiwanie w podziemnych sztolniach i chodnikach Kopalni Złota św. Mikołaja.
Więcej

23 listopada 2018

Tak jak miliony Polaków, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich w Dniu Święta Niepodległości złożyli hołd Polsce. Ten rok jest rokiem szczególnym - 100 rocznica to wydarzenie wyjątkowe i fakt, że dane było nam doczekać takiej daty, sprawia, że mieliśmy prawo być wyróżnieni.
Więcej

21 listopada 2018

Dziś nasze klasy pierwsze odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich. Pani i Panowie przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań, oraz postaw wśród pierwszoklasistów. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię, oraz zapamiętały ważne numery alarmowe: 112 i 997.
Więcej

19 listopada 2018

W dniach 28-30 listopada odbędzie się próbny egzamin gimnazjalny

28 listopada
Część humanistyczna
- historia i wiedza o społeczeństwie
- j. polski

29 listopada
Część matematyczno-przyrodnicza
- przedmioty przyrodnicze
- matematyka

30 listopada
Część z języka obcego (j. angielski lub j. niemiecki)
- poziom podstawy
- poziom rozszerzony

W dniach 18-20 grudnia odbędzie się próbny egzamin ósmoklasisty

18 grudnia
- j. polski (120 minut)

19 grudnia
- matematyka (100 minut)

20 grudnia
- j. obcy zgodnie z wyborem ucznia: j. angielski lub j. niemiecki (90 minut)18 listopada 2018

Poznanie historii starożytnej Grecji zwieńczyła lekcja pt. "Greckie malarstwo wazowe". Uczniowie klasy 5A na doniczkach i innych naczyniach uwieczniali najbardziej charakterystyczne elementy kultury antycznej Grecji.
Więcej

18 listopada 2018

8 listopada w Smolcu odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Koszykówce dla uczniów klas IV-VI. Stawką turnieju był awans do zawodów powiatowych. W rywalizacji wzięło udział 10 drużyn ze szkół podstawowych ze Smolca, Sadkowa, Gniechowic i Kątów Wrocławskich.
Więcej

18 listopada 2018

7 listopada w Szkole Podstawowej w Małkowicach odbył się Przegląd Recytatorski Literatury Patriotycznej i Religijnej.
Więcej

14 listopada 2018

Iga Olszewska z 6A i Mateusz Kramek z 5A otrzymali wyróżnienia w etapie wojewódzkim Dyktanda Niepodległościowego.
Gratulujemy!13 listopada 2018

10 listopada w GOKiS Kąty Wrocławskie, odbyły się obchody w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, w którym brała udział klasa III SP2.
Więcej

13 listopada 2018

8 listopada uczniowie klas I-III uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji profilaktycznej Śniadanie daje moc. Wykonane przez dzieci w klasach kanapeczki, koreczki czy sałatki owocowe trafiły na wspólny stół, gdzie zachwycały smakiem całą społeczność szkolną.
Więcej

13 listopada 2018

Niepodległościowe spotkanie z muzyką miało miejsce 7 listopada w naszej szkole. Uczniowie klas I-III mieli okazję poznać historię przekazaną w formie piosenki.
Więcej

13 listopada 2018

Od dziś obowiązuje nowy rozkład jazdy szkolnych autobusów.12 listopada 2018

9 listopada na auli widowiskowej odbył się Rodzinny wieczór z bajką dla uczniów naszej szkoły. Celem spotkania było wzmacnianie więzi i pozytywnych relacji w społeczności szkolnej, rozbudzanie zainteresowania literaturą, spotkanie z legendą, a także dostarczanie dzieciom wiele radości.
Więcej

10 listopada 2018

5 listopada w hali GOKiS odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców.
Nasze dziewczęta zajęły I miejsce i będą reprezentowały gminę na zawodach powiatowych.
Więcej

09 listopada 2018

Dzisiaj nasza szkoła wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu - obchodach 100-lecia Niepodległości Polski.
Jesteśmy wybrańcami, bo to nam przypadło w udziale świętowanie setnej rocznicy naszego Państwa. I godnie uczciliśmy to wydarzenie: dekoracje w klasach, galowe stroje, kotyliony i wspólne, radosne, głośne odśpiewanie czterech zwrotek hymnu Polski o godzinie 11:11. Tak samo uczyniło ponad 5 milionów uczniów.
Więcej.08 listopada 2018

W wyniku dzisiejszych wyborów przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Jakub Rajkowski z klasy IIIB gimnazjum (69 głosów), a zastępcą - Olivier Dryja z klasy IIIB gimnazjum (53 głosy).
Pozostałe wyniki:
Karol Turkiewicz klasa 7A - 45 głosów
Alicja Bielecka klasa 4B - 30 głosów
Magdalena Pluta klasa 8A - 24 głosy
Gilbert Stawiński klasa IIID gimnazjum - 24 głosy
Wiktoria Pabisek klasa 4B - 10 głosów08 listopada 2018

Znamy już wyniki VIII sezonu konkursu Nasze zwierzaki.
W kategorii I: Najsympatyczniejsza prezentacja:
I miejsce - Alicja Bielecka 4B
II miejsce - Karol i Tomasz Korzeniowscy 4A

W kategorii II: Najciekawsza fotografia:
I miejsce - Karol Korzeniowski 4A
II miejsce - Amelia Szlenk 5A
III miejsce - Aleksandra Lizak 4A, Tomasz Korzeniowski 4A, Agata Lizak 6A, Marcin Konarski IIIA, Weronika Miazek IIIA.

Laureatom gratulujemy, dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.
Więcej

07 listopada 2018

W 100 rocznicę niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 aktywnie i z zaangażowaniem poznają i prezentują swoją wiedzę i talenty. W ostatnim czasie rozstrzygnięto konkursy naukowe rozegrane na trzech poziomach edukacyjnych. Gratulacje dla wszystkich uczestników za udział i zaangażowanie, ale szczególne wyróżnienie należy się laureatom.

Klasy 4-6:
1 miejsce - Martyna Małecka
2 miejsce - Jagna Paluszak
3 miejsce - Mateusz Kramek

Klasy 7-8:
1 miejsce - Eryk Maleska
2 miejsce - Dorota Pluta i Karol Turkiewicz
3 miejsce - Elżbieta Malesza

Oddziały gimnazjalne:
1 miejsce - Weronika Miazek i Gilbert Stawiński
2 miejsce - Kinga Klimczak
3 miejsce - Krzysztof Tomczuk, Wiktor Wójcik, Agata Kmiecik, Agnieszka Pieczonka, Oliwia Bieniek

Szczególne gratulacje należą się uczniom klas czwartych. Dzielne konkurowaliście ze starszymi koleżankami i kolegami. Macie potencjał.

Gratulujemy Idze Olszewskiej i Mateuszowi Kramkowi. Reprezentowali oni naszą szkołę w finale "Dyktanda niepodległościowego".

Nagrody dla Magdy Dudziec i Anny Cisło w kategorii "Multimedia"07 listopada 2018

Do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista, część humanistyczna zakwalifikował się Krzysztof Tomczuk z IIIC.
Gratulujemy!06 listopada 2018

Słowami wiersza absolwentki Gimnazjum im. M. Kopernika w Kątach Wrocławskich, Weroniki Miłkowskiej, rozpoczęła się w pewne październikowe przedpołudnie nietypowa lekcja języka polskiego. Uczniowie zainspirowani poezją Dwudziestolecia Międzywojennego przenieśli się na chwilę do kawiarni, kawiarni literackiej, w której nie zabrakło dobrej herbaty, smacznych eklerków czy korzennych ciasteczek.
Więcej

05 listopada 2018

W dniach 29 - 31 października 2018 r. odbył się I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Poezji Śpiewanej "Kraina Piosenki" organizowany w Spółdzielczym Domu Kultury "Kopernik" w Legnicy.
Naszą szkołę reprezentowała Kornelia Geremesz, uczennica klasy 5B. 30 października zaprezentowała piosenkę pt. Po raz pierwszy widzę blask pochodzącą z filmu Zaplątani. Była najlepsza w swojej grupie, co pozwoliło jej wziąć udział w Koncercie Finałowym 31 października, który odbył się w sali maneżowej Akademii Rycerskiej w Legnicy.
Kornelia zajęła III miejsce w kategorii: dzieci w wieku szkolnym klasy IV-VI.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Więcej

05 listopada 2018

Zapraszamy do nowej zakładki - Akademia Filmowa. Znajdziecie tam wszelkie informacje dotyczące tego projektu.04 listopada 2018

Do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista, część przyrodnicza zakwalifikowały się Oliwia Bieniek z IIIA, Agnieszka Pieczonka z IIIA oraz Magdalena Pluta z 8A.
Gratulujemy!03 listopada 2018

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że aż trzech naszych uczniów Iga Olszewska z 6A, Miłosz Kliszewski z 7A oraz Jakub Mularczyk z 7A zakwalifikowało się do etapu powiatowego zDolny Ślązaczek z j. niemieckiego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!28 października 2018

Młodzież w tym roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowała ramówkę wymyślonej stacji telewizyjnej, w której znalazły się programy: Szkolne Fakty, Sport, Pogoda, Kreska nad ó, Z kamerą wśród zwierząt, Kącik muzyczny a także reklama.
Więcej

28 października 2018

W pewien słoneczny piątkowy poranek (12 października) grupa 51 uczniów z klas 5-8 SP i 3 G wybrała się do Wrocławia na spektakl "JAN X". Dzień był niezwykle ciepły jak na październik, więc w oczekiwaniu na przedstawienie młodsze dzieci miały okazję pobawić się przed Klubem Formaty, w którym miał się odbyć spektakl.
Więcej26 października 2018

Czym zajmuje się wolontariusz? Jakie prace wykonuje się na rzecz hospicjum stacjonarnego i domowego?
Na te i inne pytania próbowała dziś odpowiedzieć koordynator wolontariatu z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci pani Katarzyna Odrobina, która poprowadziła lekcję z naszymi najmłodszymi wolontariuszami z klas pierwszych.
Więcej

26 października 2018

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich są pełnoprawnymi uczniami. 25 października odbyło się pasowanie na ucznia.
Więcej

25 października 2018

Pierwsza edycja Konkursu Geograficznego Mapa polityczna Europa i Azja rozstrzygnięta.

Najlepszą znajomością mapy politycznej Europy i Azji oraz flag poszczególnych państw wykazali się:
Bartek Myjak z III D - I miejsce
Paulina Prucnal z III D i Kinga Klimczak z III B - II miejsce
Krzysztof Tomczuk z III C - III miejsce

Na wyróżnienie zasługuje też Iga Olszewska z kasy 6A, która zajęła IV miejsce.

Gratulujemy i zapraszamy do rundy wiosennej.22 października 2018

   Z okazji przypadającego 20 października Dnia Krajobrazu klasy siódme miały okazję odbyć spacer dydaktyczny i poznać ciekawe miejsce rekreacyjno – wypoczynkowe.
"Cicha Dolina" to ścieżka dydaktyczna położona w PK Doliny Bystrzycy. Możemy tu poznać zróżnicowane środowisko wodne, leśne i łąkowe jak również odpocząć w specjalnie przygotowanych miejscach.
Osoby, które jeszcze nie były, zachęcamy do obwiedzenia tego pięknego zakątka naszej gminy.
21 października 2018

13 października Szkolne Koło Wolontariatu naszej szkoły uczestniczyło w pochodzie i kweście Wielkie tchnienie Życia, które odbyły się na wrocławskim Rynku. Nie zabrakło niebieskich banerów, flag i balonów, które są symbolem solidarności z Fundacją Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.
Więcej

21 października 2018

Szkolne Koło Wolontariatu w dniu 12 października włączyło się w akcję Pola Nadziei, w ramach której dzieci z klas młodszych posadziły cebulki żonkili wokół Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich..
Więcej

21 października 2018

Uczniowie klas młodszych oraz przedszkolaki uczestniczyli w warsztatach, podczas których uczyli się prawidłowej segregacji śmieci i odpadów. Poprzez praktyczne działanie dzieci utrwalały prawidłowe nawyki. Całe zajęcia poprowadzili pracownicy firmy ALBA zajmującej się odbiorem i segregacją odpadów.
Więcej

18 października 2018

W październiku obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji, co roku Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje rekord w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.
Więcej

17 października 2018

9 października 2018 roku, punktualnie o 12.00, 31 uczniów naszej szkoły przystąpiło do szkolnego etapu Konkursu VI Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii". Tegoroczny udział w Konkursie to także próba ustalenia rekordu w zakresie liczby osób piszących dyktando jednocześnie. Projekt został zgłoszony do polskiego przedstawiciela Księgi Rekordów Guinnessa.
Więcej15 października 2018

   10 października w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu odbyła się gala XIX edycji Programu Stypendialnego Rady Powiatu Wrocławskiego. Na gali wręczone zostały stypendia Rady Powiatu Wrocławskiego dla najlepszych uczniów zamieszkałych w Powiecie Wrocławskim.
Miło nam poinformować, że w gronie stypendystów znalazł się absolwent naszej szkoły – Radosław Zakrzewski. Radek otrzymał stypendium w kategorii naukowej - za szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2017/2018.
Serdecznie gratulujemy!
15 października 2018

W naszej szkole odbyły się warsztaty z zakresu zdrowego żywienia. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas IV. Warsztaty prowadzone były przez panią Elżbietę Sworobowicz – dietetyka, a odbyły się w ramach projektu "Agloforma" realizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej.
Więcej

14 października 2018

3 października, w ramach kampanii Milczące Lasy Azji, we wrocławskim ZOO odbył się finał konkursu wiedzy dla uczniów szkół podstawowych klasVII-VIII i gimnazjum. Tym razem brało w nim udział 38 uczestników z Wrocławia, Oleśnicy, Kątów Wrocławskich,Oławy, Milicza, Gniechowic, Witkowa i Lutomii Dolnej.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3A – Agata Kmiecik, Weronika Miazek i Agnieszka Pieczonka.
Miło nam poinformować, że laureatką II miejsca została Agata Kmiecik, która perfekcyjnie opanowała niełatwą wiedzę dotyczącą zagrożeń i ochrony ptaków śpiewających Azji.
Gratulujemy!11 października 2018

Wrzesień w przedszkolu był bardzo aktywny. Odbyło się kilka spotkań ze specjalnymi gośćmi, wyjazdy oraz obchodziliśmy święto przedszkolaka. Grupa Biedronek była w kinie w Arkadach Wrocławskich na zajęciach edukacyjnych pt: Muzyka w filmach.
Więcej

08 października 2018
08 października 2018

5 października uczniowie klas drugich, elegancko ubrani, odwiedzili Operę we Wrocławiu. Obejrzeli przepięknie zrealizowane przestawienie z muzyką Krzysztofa Pendereckiego do słów Ewy Szelburg-Zarembiny pt. "Najdzielniejszy z rycerzy".
Więcej

08 października 2018

2 października uczniowie klas II uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych dotyczących skutecznego porozumiewania się. Lekcje przeprowadziła pani psycholog Agnieszka Śliwińska.
Więcej01 października 2018

28 września klasy I i II miały okazję uczestniczyć w lekcji dotyczącej tenisa stołowego.
Więcej

01 października 2018

20 września klasy I-III uczestniczyły w roztańczonej lekcji. Zajęcia poprowadziła szkoła tańca Hajdasz gdzie dzieci doskonale bawiły się przy skocznych dźwiękach muzyki.
27 września 2018

Już niedługo, 11 listopada, będziemy świętować 100 lecie niepodległości Polski. Jako szkoła mocno angażujemy się w obchody. Gminny Konkurs Historyczny jest jednym z zadań, które organizuje nasza placówka. To wydarzenie, w którym może wziąć każdy uczeń.
  Formuła konkursu daje okazję do zaprezentowania tego, w czym uczniowie czują się najlepsi:
 1. Praca plastyczna:
   Pocztówka
  • 100 lat niepodległości w moim regionie
  • Życzenia dla Polski
 2. Prezentacja multimedialna/grafika komputerowa: Wybitni bohaterowie w moim regionie i ich znaczenie dla dziejów państwa i narodu polskiego.
 3. Film: Wybitni bohaterowie w moim regionie i ich znaczenie dla dziejów państwa i narodu polskiego.
 4. Test wiedzy
Gorąco zapraszamy do udziału naszych uczniów.
Szczegółowy regulamin i terminarz dostępne są tutaj oraz w zakładce Niepodległa.27 września 2018

25 września odbyło się pierwsze spotkanie Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2.
W roku szkolnym 2018/2019 funkcję przewodniczącego Rady Rodziców będzie pełnił pan Paweł Pluta

Adres e-mail do Rady Rodziców:
radarodzicow@sp2katy.pl
Numer konta bankowego Rady Rodziców:
18 1020 5242 0000 2302 0407 554525 września 2018

Od 24 września obowiązuje nowy rozkład jazdy szkolnych autobusów.25 września 2018

Z okazji Dnia Chłopaka i Dnia Pieczonego Ziemniaka dzieci z klasy 1A i 1B wybrały się na wycieczkę do Adrenalina Parku.
Więcej

25 września 2018

   Wrzesień to czas zmian w przyrodzie. Klasy 1A i 1B wybrały się na wycieczkę do pobliskiego parku w celu poszukiwania oznak nadchodzącej jesieni. Dzieci obserwowały przyrodę i słuchały odgłosów ptaków i zbierały pierwsze jesienne liście.25 września 2018

   W nowym roku szkolnym w naszej szkole przedszkolaki oraz klasy I-III edukacji wczesnoszkolnej będą spotykać się z muzyką. Pierwszy koncert już za nami. Dzieci miały przyjemność zapoznać się się kontrabasem, oraz uczestniczyć w wesołych zabawach muzycznych.25 września 2018

W sobotni poranek (22 września) grupa uczniów z naszej szkoły zameldowała się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Młodzież wzięła udział w zajęciach zorganizowanych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
Więcej

25 września 2018

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie EKOobieg - zajęcia edukacyjne o znaczeniu wody dla dzieci i młodzieży Aglomeracji Wrocławskiej.
Celem projektu jest ukształtowanie proekologicznej postawy młodych uczestników poprzez przekazanie wiedzy o właściwościach wody, jej roli w procesach zachodzących na Ziemi i we wszechświecie oraz o zagrożeniach, jakie wiążą się z jej zmniejszającymi się w wyniku działania człowieka zasobami wody.
Więcej25 września 2018

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 zaangażowani w lokalne życie sportowe, wzięli udział w XII Biegu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie. Zadaniem uczniów z Koła Sportowego była pomoc przy organizacji biegu, praca w biurze zawodów, dopingowanie biegaczy z Kątów Wrocławskich, rozdawanie napojów oraz pamiątkowych medali zawodnikom.
Więcej

25 września 2018

Klasa 2A rok szkolny rozpoczęła od wspólnego wyjazdu do Domu Wczasów Dziecięcych we Wroniawach koło Wolsztyna. Po wakacyjnej rozłące z kolegami i koleżankami na nowo uczniowie mieli okazję spędzić dużo wspólnego czasu.
Więcej

24 września 2018

W związku z wejściem przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej zwanego "RODO"), przekazujemy Państwu niezbędne informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Szkołę Podstawową nr 2 w Kątach Wrocławskich.
Więcej15 września 2018

To już drugie półwiecze, jak rozbrzmiewa pierwszy dzwonek w Szkole Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich.
Ten rok jest rokiem szczególnym - wraz z całym narodem świętować będziemy 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.
3 września 2018 wspólnie zainaugurowały naukę ostatnie klasy gimnazjalne i ośmioklasowa szkoła podstawowa. Progi naszej szkoły przekroczyło blisko 400 uczniów, w tym uczniowie klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych.
Więcej

11 września 2018

Aktualny plan lekcji można znaleźć tutaj.11 września 2018

W zakładce Rada Rodziców znalazło się Sprawozdanie z działalności Rady Rodziców SP nr 2 w Kątach Wrocławskich, w roku szkolnym 2017/2018.04 września 2018
03 września 2018

Rozkład jazdy szkolnych autobusów dostępny jest tutaj.
Powyższy rozkład jazdy może jeszcze ulec zmianie.31 sierpnia 2018

Dowozy uczniów na Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w dniu 3 września dostępne są tutaj.28 sierpnia 2018

3 września uroczyście rozpoczynamy nowy rok szkolny 2018-2019.

Serdecznie zapraszamy o godzinie 9:00 na spotkanie z wychowawcami w klasach, a o 9:15 na apel w hali sportowej.

Listy klas pierwszych wraz z nazwiskami wychowawców oraz wykaz sal, w których poszczególne klasy będą miały powitanie, będą udostępnione na tablicy ogłoszeń w holu szkoły od środy 29 sierpnia.

Informacja o planowanych na 3 września dowozach zostanie podana do końca tygodnia.

Na pierwsze zebrania z rodzicami zapraszamy w drugim tygodniu września, zgodnie z następującym harmonogramem:
10 września godz. 17:00 – klasy siódme
11 września godz. 17:00 – przedszkole, klasy 1-3 oraz III gimnazjum
11 września godz. 18:00 – klasy 4-6 oraz 8archiwum starszych wiadomości

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2020 www.sp2katy.pl