Edukacja medialna

12 listopada 2019

W tym roku szkolnym także klasy piąte włączyły się na lekcjach języka polskiego do Programu Wychowanie przez Czytanie. Jest on skierowany do uczniów klas 5–7 szkół podstawowych. Jego celem jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury.

11 listopada 2019

8 listopada uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w XXI Gminnym Przeglądzie Literatury Patriotycznej i Religijnej.

28 października 2019

21 października br. klasy piąte zostały zabrane w niezwykła podróż, podróż po świecie gatunków filmowych. Jednym słowem skorzystały z propozycji Centrum Edukacji Filmowej, które od kilku lat proponuje ciekawe spotkania z filmem. Lekcje są tworzone w oparciu o obowiązująca podstawę programową i w interesujący sposób przybliżają uczniom zagadnienia związane z powstawaniem filmu, planami filmowymi, pracą kamery czy w ogóle historią filmu. Warto dodać, że CEF posiada honorowy patronat Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) i rekomendację rzeczoznawców MEN.

17 października 2019

Uczniowie klas 5B i 6B uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych – panią Magdaleną Zarębską. Spotkanie autorskie odbyło się w Bibliotece Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich, a jego głównym tematem były książki "Projekt Breslau" oraz "Gloria, wakacje i ja".

7 października 2019

Aby rozbudzić u uczniów ciekawość literacką, rozwijać aktywności czytelniczą, uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III "Czytam z klasą, lekturki spod chmurki".