5A w plenerze podsumowuje wiadomości z epoki średniowiecza

27 marca klasa 5A na lekcji historii podsumowała swoje wiadomości z dawnej, mrocznej i tajemniczej epoki średniowiecza. Celem sprawdzianu w plenerze było propagowanie dziedzictwa narodowego, budzenie świadomości obywatelskiej, promowanie edukacji regionalnej a także budzenie zainteresowania dziejami. W trzech różnych miejscach: szkoła, salka katechetyczna przy kąckim kościele i w GOKiS-ie młodzi historycy mierzyli się z zadaniami z krat pracy. Dwie grupy na podsumowaniu spotkały się w Sali Obrad Rady Miejskiej w Ratuszu. Tu z uczniami spotkała się pani wiceburmistrz. W czasie blisko godzinnej rozmowy pani burmistrz odpowiadała na liczne pytania i opowiadała o pracy władz miejskich. Zakończenie sprawdzianu na lodach dodatkowo zaostrzyło chęci na kolejne spotkania w plenerze.