Sprawdzian w terenie - dlaczego nie!
Jak klasa 5B sprawdzała swoje wiadomości o średniowieczu.

22 marca klasa 5B lekcję historii przewidzianą na jedynie 45 minut bez żadnych oporów przedłużyła o kolejne 60 min. I choć przewidziany sprawdzian ze średniowiecza napawał niektórych obawą, to okazał się interesującą grą miejską. Jej celem było utrwalenie wiedzy i umiejętności uczniów i przekazanie w nowatorski i zabawowy sposób możliwości pogłębiania zainteresowań na temat średniowiecza i miejsca Kątów w tej epoce. Dodatkowym atutem było spotkanie w Sali obrad Urzędu Miasta i Gminy z burmistrzem panem Łukaszem Zbroszczykiem. Szczere pytania uczniów i informacje o planach, jakie ma nasze miasto, sprawiły, że dzieci poczuły się ważne. Quizy w trakcie spotkania skruszyły skrępowanie uczniów. Wspólne rozwiązywanie kart pracy, analiza map i folderów wykształciła poczucie wspólnoty oraz istnienia i znaczenia Małej Ojczyzny w życiu ucznia.