Dbam o zdrowie

Uczennica klasy 8A Magdalena Pluta w ramach Olimpiady Promującej Zdrowy Styl Życia, organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż, wcieliła się w rolę animatora działań promujących zachowania prozdrowotne. 9 stycznia Magda przeprowadziła zajęcia dla uczniów uczęszczających na świetlice szkolną. Zajęcia te miały charakter edukacyjno – zabawowy. W pierwszej części zajęć uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zasadami zdrowego odżywiania (piramida zdrowia) oraz z zasadami aktywnego spędzania czasu wolnego. W drugiej części zajęć uczniowie uczestniczyli w zabawach ruchowych z różnymi przyborami, mających na celu kształtowanie aktywnego spędzania czasu wolnego.

Należy pamiętać, że styl życia jednostki jest kształtowany przez proces socjalizacji w czasie, którego człowiek nabywa różne wzory zachowań poprzez interakcje społeczne z rodzicami, grupami rówieśniczymi, czy też poprzez wpływ środowisk wychowawczych. Dlatego, też niezmiernie ważnie są działania wspomagające nabycie pozytywnych zachowań zdrowotnych przez dzieci, wykorzystywane są w dorosłym życiu.

Magdalena Pluta będzie reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Życzymy powodzenia.