VI Dyktando Niepodległościowe
"Po polsku o historii"

9 października 2018 roku, punktualnie o 12.00, 31 uczniów naszej szkoły przystąpiło do szkolnego etapu Konkursu VI Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii". Tegoroczny udział w Konkursie to także próba ustalenia rekordu w zakresie liczby osób piszących dyktando jednocześnie. Projekt został zgłoszony do polskiego przedstawiciela Księgi Rekordów Guinnessa.

Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: klasy 5-6, klasy 7-8 oraz oddziały gimnazjalne. Dyktando okazało się arcytrudne, choć jego tematyka była interesująca.
Uczestnicy Konkursu mogli zdobyć wiele ciekawych informacji na temat odradzającego się, po latach niewoli, państwa polskiego.

Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

KLASY 5-6

Iga Olszewska i Mateusz Kramek – I miejsce ex aequo
Irena Pluta – II miejsce
Justyna Chrzęstek – III miejsce

KLASY 7-8

Elżbieta Malesza – I miejsce
Miłosz Kliszewski – II miejsce
Zofia Gracz – III miejsce

Ryszard Królikowski – I miejsce
Magdalena Dudziec – II miejsce
Amelia Pudlik – III miejsce

Gratulujemy zwycięzcom! Niecierpliwie czekamy na werdykt Dolnośląskiej Komisji Konkursowej, która w piątek, 2 listopada 2018 r. na stronach internetowych Organizatorów Konkursu ogłosi listę uczestników zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego.
Życzymy powodzenia!