Światowy dzień zdrowia

Od 1950 r. w kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, którego celem jest zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Współczesne społeczeństwo boryka się z wieloma dolegliwościami związanymi ze złym odżywianiem. Konieczność dbania o własne zdrowie, które ma bardzo ważny wymiar, jest najcenniejszą wartością, kapitałem człowieka, które otwiera perspektywy na osiągnięcie wyznaczonych celów życiowych i służy realizacji pojawiających się potrzeb.

4 kwietnia w naszej szkole został zorganizowany bufet ze zdrowymi przekąskami, przygotowanymi przez uczniów. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością w przygotowywaniu zdrowych produktów. Były to głównie sałatki owocowe, ciastka z płatków owsianych, ciasta marchewkowe, jogurty, kanapki, świeże owoce w formie szaszłyków, świeże warzywa oraz świeżo wyciskane soki. Uczniowie docenili wartościowość produktów. Jednocześnie przekonali się, że produkty zdrowe mogą być również smaczne. Produkty wykorzystane do przygotowania zdrowych kanapek zostały przekazane przez Panią Mariannę Więckowską właścicielkę sklepu Warzywa – Owoce, natomiast naturalne soki "OWOCE LUTYNI" ufundowała Pani Anna Szlączka.

Zebrane pieniądze w zostaną przekazane na leczenie dziewczynki chorej na białaczkę.

Chcielibyśmy podziękować rodzicom i uczniom za wkład włożony w przygotowanie zdrowych przekąsek.