Ferie w szkole? Dlaczego nie!

Długo oczekiwane ferie w końcu nadeszły, a wraz z nimi dylemat: co będziemy robić, jak zająć mamy czas, przecież nie wszyscy wyjeżdżamy?! I na te pytania odpowiedź dała Szkoła Podstawowa nr 2, organizując podczas ferii zimowych zajęcia dla dzieci. Już w poniedziałek zjawili się chętni do wspólnej zabawy. Nieważne z której klasy, ważne, że miały potrzebę wspólnej zabawy pod opieką nauczycieli, a rodzice mieli pewność, że ich pociech pożytecznie spędzają czas - bez telefonów, gier komputerowych. Tu każde potrzeby zostały zaspokojone: prace plastyczne i zajęcia sportowe, krzyżówki, wykreślanki i nauka gry w szachy, zajęcia kulinarne i gry planszowe, kino i zajęcia na basenie. Do tego warsztaty z pierwszej pomocy połączone z praktycznym treningiem na fantomie. I wspólne układanie puzzli i mnóstwo rozmów. Odczarowanie szkoły i pokazanie jej możliwości jako miejsca integracji międzyrówieśniczej i strefy relaksu to niewątpliwe ważny aspekt półkolonii, ale atmosfera powstała podczas zajęć i relacje jej uczestników to najważniejsza wartość.

A co o akcji feryjnej mówią jej najważniejsi odbiorcy: Jagoda Chruścicka (kl. V): było super, zawsze coś fajnego robiłam, Majka Krzymińska (kl. IV): ferie były extra, robiłam sałatkę owocową, układałam puzzle, grałam w piłkę i wszystko, Justyna Chrzęstek (kl. V): nie wiem kiedy minęły zajęcia, ciągle coś nowego: zajęcia na sali, plastyka, malowanie na folii, basen, mega. Tyle uczestnicy, a rodzice - również zadowoleni z opieki i zajęć dla ich pociech wymyślonych i przeprowadzonych przez nauczycieli.