Koło Muzyczne

Koło Muzyczne działa nieprzerwanie w naszej szkole od kilku lat. Swoją obecność w nim zaznaczyli uzdolnieni wokalnie i instrumentalnie gimnazjaliści, którzy brali udział w konkursach, przeglądach i uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych.

Dziś na zajęcia przychodzą równie utalentowani młodsi uczniowie. Mijający rok szkolny zaczął się sukcesem Kornelii Geremesz, uczennicy klasy 5B, która zajęła trzecie miejsce w I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Poezji Śpiewanej KRAINA PIOSENKI. Przede wszystkim jednak przygotowywaliśmy utwory patriotyczne w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości. Uczestniczyliśmy, jak co roku, w organizowanym przez Szkołę Podstawową w Małkowicach Przeglądzie Recytatorskim Literatury Patriotycznej i Religijnej, także w uroczystościach szkolnych i gminnych na rynku w Kątach Wrocławskich.

Później świętowaliśmy Boże Narodzenie przy wtórze kolęd i pastorałek. Lena Misiuna, uczennica klasy 4A wyśpiewała trzecie miejsce w I Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek.

Marzec to czas pamięci o żołnierzach wyklętych. Nasz zespół przygotował koncert pieśni poświęconych bohaterom trudnych czasów. Razem z dziewczynkami Deszcz jesienny czy Rozkwitały pąki białych róż nuciła publiczność.

21 marca nasze uzdolnione wokalistki i instrumentaliści wzięli udział w eliminacjach do IX Dolnośląskiej Gali Talentów, zorganizowanej we Wrocławiu. Celem każdego z regionalnym pokazów, gdyż w tym samym dniu odbyły się one w Smolniku, Legnicy, Ciepłowodach, Bierutowie oraz Wałbrzych, było wyłonienie uzdolnionych dzieci i młodzieży z dolnośląskich szkół, a takich w tegorocznej edycji nie brakowało.

Uczniowie zaprezentowali utwór z patriotycznego repertuaru pt. Deszcz jesienny przy akompaniamencie skrzypiec (Sara Rudawska, uczennica 4B), fletu prostego (Agata Lizak, uczennica klasy 6A) oraz keyboarda (Maciej Łukasiak, uczeń klasy trzeciej gimnazjalnej). Solowe partie wokalne wykonywały: Lena Misiuna oraz Kornelia Geremesz.

Nasza praca w drugim semestrze skoncentrowała się na przygotowaniach do XIX Regionalnego Konkursu Recytatorskiego. Utalentowane wokalistki, wspierane również przez panią Wiolettę Konieczną, gościły na kolejnych etapach konkursu. W kategorii: poezja śpiewana klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Lena Misiuna.

Zapraszam po wakacjach do pracy w Kole Muzycznym zarówno, tych którzy lubią śpiewać jaki i tych, którzy grają na różnych instrumentach. Dla każdego, kto kocha muzykę, znajdzie się miejsce.