Spotkanie ze św. Mikołajem w podziemiach Kopalni Złota

Odpowiadając na zaproszenie wiekowego gospodarza kopalnianych podziemi – Gnoma, uczniowie klas pierwszych, wraz z opiekunami wybrali się 30 listopada na poszukiwanie w podziemnych sztolniach i chodnikach Kopalni Złota św. Mikołaja.
Poszukiwania rozpoczęliśmy od zwiedzania kopalni i przejażdżki podziemnym tramwajem. Następnie w podziemnej, pięknie udekorowanej komnacie doszło do spotkania z bohaterem dnia – Mikołajem. A tam niespodzianka – paczki z upominkami i słodkościami. Mikołaj tryskał humorem i rozbawiał każdego z uczniów.
W dalszej części odbyły się warsztaty malowania gipsowych figurek o tematyce świątecznej. Przed przystąpieniem do malowania wysłuchaliśmy opowieści Elfa o św. Mikołaju. Po zakończonych warsztatach udaliśmy się na poszukiwanie minerałów. Tak bogaty w atrakcje dzień zakończyliśmy w restauracji pijąc pyszną, gorącą herbatkę.