Bądź bezpieczny – wizyta policjantów w klasach pierwszych

21 listopada nasze klasy pierwsze odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich. Pani i Panowie przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań, oraz postaw wśród pierwszoklasistów. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię, oraz zapamiętały ważne numery alarmowe: 112 i 997.
Policjanci uświadomili pierwszoklasistów o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą, a także oglądaliśmy film edukacyjny o niebezpieczeństwie w sieci. Na zakończenie spotkania uczniowie mogli zapoznać się z odznaką policyjną, kajdankami oraz czapką policyjną. Dzięki takim spotkaniom, dzieci będą darzyły policję zaufaniem, do której zawsze mogą zwrócić się o pomoc.