Warsztaty z zakresu zdrowego żywienia

W dniach 4–5 października w naszej szkole odbyły się warsztaty z zakresu zdrowego żywienia. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas IV. Warsztaty prowadzone były przez panią Elżbietę Sworobowicz – dietetyka, a odbyły się w ramach projektu "Agloforma" realizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej.

Część pierwsza warsztatów dotyczyła zagadnień teoretycznych odnośnie prawidłowego odżywiania się. Uczniowie analizowali piramidę zdrowego żywienia, znaczenie poszczególnych składników odżywczych oraz źródła ich występowania w produktach spożywczych.

Część druga warsztatów – to zadanie praktyczne. Uczniowie samodzielnie przygotowywali zdrowe śniadanie.