Powiatanie wiosny

20 marca dzieci z klas pierwszych wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie pożegnania zimy - powitania wiosny. Wystawiły z tej okazji przedstawienie teatralne "Witaj Wiosno" dla licznie zgromadzonych gości - pana Burmistrza Łukasza Zbroszczyka, pani Dyrektor Agnieszki Górskiej, uczniów i przedszkolaków z Przedszkola Publicznego w Kątach Wrocławskich. Powitanie wiosny to dla każdego wyjątkowe wydarzenie. Po przedstawieniu wszyscy razem wyruszyli w barwnym korowodzie pod Ratusz. Dzieci radośnie śpiewały piosenki i rozdawały przechodniom własnoręcznie wykonane kwiaty z bibuły. Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda.

Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.