Zielona szkoła

Klasa 2A rok szkolny rozpoczęła od wspólnego wyjazdu do Domu Wczasów Dziecięcych we Wroniawach koło Wolsztyna. Po wakacyjnej rozłące z kolegami i koleżankami na nowo uczniowie mieli okazję spędzić dużo wspólnego czasu. Razem zwiedzali piękny pałac we Wroniawach, Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, Muzeum w Wolsztynie. Spędzili wiele radosnych chwil w gospodarstwie agroturystycznym, w którym poznali pracę kowala, mogli sami wydoić krowę i zrobić masło. Zabawnie było przy ognisku, podczas licznych konkursów, lekcji przyrodniczych. Podczas tygodniowego wyjazdu dzieci mogły wspierać się, doskonalić swoją samodzielność i poznać siebie nawzajem w różnych, codziennych sytuacjach.