Bezpieczne ferie

6 lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w niezwykle ważnym spotkaniu edukacyjnym. W ramach akcji "Dolnośląskie Dni Bezpieczeństwa" poznawały zasady bezpieczeństwa obowiązujące w życiu codziennym. Ćwiczenia i rozmowy z maluchami przeprowadzili policjanci z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich, strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Kątów Wrocławskich oraz przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu.

Dzieci pod opieką policjantów uczyły się właściwych zachowań na drodze, od strażaków dowiedziały się, jak należy postępować w przypadku pożaru, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy. Maluchów zapoznano także z pracą drogowców z GDDKiA. Ich uważny i aktywny udział w zajęciach został nagrodzony. Na zakończenie dzieci obdarowano odblaskami i kolorowankami. Tym ważnym ćwiczeniom i rozmowom cały czas przyglądał się gość specjalny – Komisarz Lew.

Zasady bezpieczeństwa omówiono również w klasach młodszych. 7 lutego odbyły się zajęcia przedstawicielami Policji z Kątów Wrocławskich. Poprowadził je Pan Dariusz Janisz, dzielnicowy miasta Kąty Wrocławskie, który rozmawiał z dziećmi na temat zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych oraz utrwalał obowiązujące przepisy i regulacje (m.in.: zasady poruszania się w ruchu ulicznym, bezpieczne przejście przez jezdnię, sposoby reagowania, gdy jesteśmy świadkami wypadków, w jaki sposób udzielać pomocy, kogo powiadomić). Z dziećmi rozmawiano także o zbliżających się feriach, czyli m.in.: jak bezpiecznie korzystać z atrakcji zimowych, jak rozsądnie spędzać czas wolny. Pan dzielnicowy ostrzegł uczniów przed zabawami, które mogą doprowadzić do wypadku czy utraty zdrowia. Podkreślił, że należy uprawiać sporty zimowe w miejscach do tego przeznaczonych i bezpiecznych.

Relację z tych spotkań oraz inne zdjęcia można znaleźć na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.