Konkurs dla Dzieci i Młodzieży
Uczę się bezpiecznie żyć

W naszej szkole pierwszy etap Konkursu dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć", którego głównym celem jest podnoszenie poziomu świadomości bezpieczeństwa ekologicznego dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz podmiotów prawnych, dla klas I-III odbył się 6 lutego 2020 r. Wzięło w nim udział osiem zespołów, czyli 24 uczniów. Patronatem programowym konkursu jest Uniwersytet Wrocławski.
Uczestnicy zdobyte umiejętności i wiadomości mogli zaprezentować na 6 stacjach. Na stacji pierwszej i drugiej dzieci musiały wykazać się wiadomościami z zakresu bezpieczeństwa ekologicznego w ochronie obszarów cennych przyrodniczo w ramach aktywnego wypoczynku. Zadanie na stacji trzeciej sprawdzało wiadomości w obszarze bezpieczeństwa ekologicznego w ochronie innych ekosystemów w warunkach promocji aktywnego spędzania czasu wolnego. Zadanie czwarte i szóste wymagało od uczniów umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Na stacji szóstej uczniowie musieli wykazać się wiadomościami z obszaru ochrony przeciwpożarowej.

Pierwsze miejsce w kategorii klas I-III zdobył zespół z klasy 2A w składzie: Jakub Matacz, Tomasz Nowak i Jakub Pawlik.
Etap szklony w klasach VII – VIII odbył się 4 lutego 2020. Uczniowie z klas VIII prezentowali zdobyte wiadomości i umiejętności w następujących obszarach: segregacja odpadów, zachowanie w miejscu wypadku, pomoc przy uszkodzeniach kości i stawów, przed powodzią, transport kolejowy, ekologiczna gospodarka w domu, pomoc przy dużym krwotoku i wstrząsie.
Pierwsze miejsce w kategorii klas VII-VIII zdobyła uczennica z klasy 8B Maja Drozd.

Pozostałym uczestnikom gratuluje zdobytej wiedzy i życzę powodzenia w przyszłym roku szkolnym.