"Być jak..." - podsumowanie innowacji pedagogicznej

Trzy miesiące zdalnego nauczania to całkiem nowy sposób poznawania nowych rzeczy, przyswajania wiadomości i po prostu uczenia się. Oprócz rozumienia otaczającej rzeczywistości związanej z pandemią trzeba było poznać, zrozumieć i nawet doświadczyć przeszłość. Temu projektowi służyło zadanie, dające uczniom możliwość właśnie doświadczania historii. "Być jak..." to próba przeniesienia się do dawnych czasów, to sposób na twórcze i kreatywne szukanie sposobu na naukę, na zrozumienie. Zresztą kreacje, wymyślone przez uczniów klas piątych i szóstych, mówią same za siebie: średniowieczni książęta, rycerze, wśród nich królowa Jadwiga, ale też barokowy mieszczanin. W galerii zobaczymy i Józefa Wybickiego i Marię Skłodowską-Curie. Połączenie wiedzy i zabawy to jeden ze sposobów na zdalną naukę historii.