Czytam z klasą, lekturki spod chmurki

Czy lektury muszą być nudne? Oczywiście, że nie.
Aby rozbudzić u uczniów ciekawość literacką, rozwijać aktywności czytelniczą, uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III "Czytam z klasą, lekturki spod chmurki". W ramach zapoznania się z pierwszą lekturą uczniowie klas drugich zostali zaproszeni na warsztaty do "Wioski Dzieci z Bullerbyn" , które odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej.
Podczas spotkania przyjrzeliśmy się bohaterom uwielbianej przez dzieci książki Astrid Lindgren, współpracowaliśmy w grupach tworząc przepiękne sceny do lektury.