Podsumowanie projektu "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki"

Klasa 2B w roku szkolnym 2019/2020 brała udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki", który skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu całego kraju oraz zagranicznych szkół polonijnych pod honorowym patronatem portalu Niezbędnik Nauczyciela oraz Eko Dom System - Eko Szkoła.

Od 1 października 2019 roku do 15 kwietnia 2020 roku klasa 2B realizowała założenia programu rozbudzając ciekawość literacką, rozwijając aktywność czytelniczą, doskonaląc czytanie ze zrozumieniem oraz aktywne słuchanie, integrując się z kolegami z klasy. W ramach projektu utworzyliśmy w klasie kącik czytelniczy, wykonywaliśmy prace plastyczne związane z daną lekturą, byliśmy na warsztatach w Domu Kultury, gdzie specjalnie dla nas powstała "Wioska Dzieci z Bullerbyn". Wystawiliśmy dla uczniów naszej szkoły przedstawienie "Podróże Doktora Dolittle", byliśmy w teatrze na Ostrowie Tumskim na przedstawieniu "Detektyw Pozytywka". Ostatnie zadanie realizowaliśmy podczas nauki zdalnej, dzieci wykonały przestrzenne postacie Detektywa Pozytywki oraz plakaty zachęcające do czytania lektury. Wszyscy uczestnicy dostali certyfikaty.

Cieszymy się bardzo, że mogliśmy uczestniczyć w tak wspaniałym i twórczym projekcie, który jeszcze bardziej zintegrował naszą klasę.