Europejski Dzień Języków u Przedszkolaków

Uroczystość z okazji Europejskiego Dnia Języków odbyła się nie tylko w SP nr 2, ale także w Przedszkolu należącym do tej placówki. Uczniowie klasy 7A i 3B chcieli już u najmłodszych zaszczepić zamiłowanie do nauki języków, informując o wybranych krajach Europejskich i pokazując im ciekawostki o nich. Dzieci opowiadały m. in. o: Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Włochach, Francji czy Polsce. 3B, która dopiero od tego roku uczy się j. niemieckiego zaprezentowała naszym maluszkom formy powitania, pożegnania, pytanie o samopoczucie jak i odpowiedź na to pytanie za pomocą niemieckich słów, zwrotów i piosenki. Przedstawiła się także w tym języku i na koniec zaśpiewała piosenkę: Deutsch ist cool mówiącą o tym jak fajny jest ten język i jak warto jest się go uczyć. Przedszkolaki świetnie się bawiły udając się pociągiem z jednego kraju do drugiego i poznając nowinki o nich oraz powitania w ich rodzimym języku. Sprzęt audio-video pozwolił ciekawie zaprezentować te informacje.