Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Kto czyta książki,
żyje podwójnie

Umberto Eco

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to uroczystość obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie! To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, Czytelników i czytelnictwa. Moc książek powinna być wykorzystywana do wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania horyzontów, stymulowania naszych umysłów, kreatywności, rozwijania wyobraźni.

Właśnie z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs na ilustrację do swojej ulubionej książki. Otrzymaliśmy wspaniałe prace, w których możemy dostrzec doskonałe pomysły oraz dowody na to, że lubicie czytać.

W konkursie wzięli udział następujący uczniowie:
Agata Możdżyńska - grupa Rybki
Amelia Magyar - grupa Krasnale
Łucja Woźniczka - grupa Krasnale
Jakub Matacz - 2A
Tomasz Korzeniowski - 5A
Karol Korzeniowski - 5A
Hanna Turkiewicz - 5C
Justyna Chrzęstek - 6A
Martyna Małecka - 7A
Karol Turkiewicz - 8A
Bartosz Przybylski - 8B

Każda z przysłanych prac jest wspaniała i niepowtarzalna, dlatego wszystkim przyznaliśmy miejsce I. Serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy za udział w konkursie!