Mamy tylko jedną Ziemię,
a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego ludzkiego działania –
zależy od każdego z nas

Dzień Ziemi - corocznie obchodzony w dniu 22 kwietnia, uważany jest za największe ekologiczne święto świata. Motywem przewodnim w tym roku, a zarazem hasłem obchodów, było "Działanie na rzecz ochrony klimatu".
    Z tej okazji w naszej szkole:
  • ogłoszony został konkurs na plakat z okazji Dnia Ziemi. W konkursie wzięli udział następujący uczniowie:

Agata Możdżyńska - grupa Rybki
    Zuzanna Głuszek - grupa Rybki
    Zofia Hrydziuszko - grupa Rybki
    Aleksander Gocko - grupa Rybki
    Aleksandra Połuczanin - grupa Rybki
    Artur Szymański – grupa Biedronki
    Igor Kozieł - 3B
    Konrad Kościuczyk - 5C
    Maja Krzemińska - 5C
    Wojciech Szymański - 5C
    Ewelina Muzeja - 5C
    Tomasz Korzeniowski - 5A
    Karol Korzeniowski - 5A
    Martyna Małecka - 7A

Wszystkie przysłane prace są piękne i bardzo pomysłowe. Dokładnie oddają tematykę i zwracają uwagę na najważniejsze problemy.
    Ponieważ każda z prac jest wspaniała i niepowtarzalna nie przyznawaliśmy miejsc II i III , wszyscy zasługują na miejsce I.
    Bardzo dziękujemy za udział i zaangażowanie!

• uczniowie realizowali zdalną lekcję pt. "Dzień Ziemi" (edukacja ekologiczna), w której nie zabrakło piosenek, filmów i gier
  • uczniowie klas 1-3 włączyli się w ogólnopolską akcję "Daj się napić, bądź człowiek" oraz pokazali, jak dbać o środowisko
  • zainteresowani uczniowie z klas starszych uczestniczyli w wirtualnym spotkaniu "Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu", podczas którego wzięli udział w wideoczacie z ministrem Michałem Kurtyką oraz warsztatach on-line:
    - z dr. Mariuszem Gogólem ("Zrozumieć globalne ocieplenie - mechanizm i konsekwencje")
    - z dr. Tomaszem Rożkiem (wykład: "OZE. Skąd mamy prąd? ").
    - z Szymonem Chałupką (twórca kanału "Filmujemy! "), który wyjaśnił jak zwykłym telefonem komórkowym nakręcić profesjonalny film.

"Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu" to wspólna inicjatywa Ministerstwa Klimatu z Bankiem Ochrony Środowiska oraz Fundacją BOŚ, realizowana przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej, a także Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.Wydarzenie zostało objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.