Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Zbiórka darów dla zwierząt

W tym roku szkolnym w naszej szkole prowadziliśmy zbiórkę darów dla zwierząt. Zebraliśmy karmę, kocyki, zabawki. Przeznaczyliśmy także jako darowiznę 300 zł ze zbiórek Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.
W środę 10.06 na nasze zaproszenie odwiedziła naszą szkołę bardzo miła Pani ze Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Ekostraż we Wrocławiu, której wszystko przekazaliśmy.

Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Ekostraż we Wrocławiu powołane zostało na spotkaniu założycielskim w listopadzie 2009 r. przez ludzi dotychczas czynnie działających na rzecz ochrony zwierząt w znanych ogólnopolskich organizacjach społecznych. Bezpośrednim impulsem do powstania Ekostraży była chęć stworzenia całkowicie lokalnego, niezależnego od żadnych centralnych struktur stowarzyszenia ochrony zwierząt.

Statutowym celem działania Ekostraży jest ochrona zwierząt, a w szczególności podejmowanie wszelkich dopuszczalnych prawem interwencji na rzecz pomocy skrzywdzonym, bezdomnym i wolno bytującym zwierzętom domowym oraz zwierzętom dzikim, których wiek lub stan uniemożliwia samodzielne przetrwanie na wolności.

Ekostraż liczy obecnie 17 członków, w tym 10 wykwalifikowanych i doświadczonych Inspektorów Ochrony Zwierząt, którzy przeprowadzają interwencje, mające na celu ratowanie m.in. zwierząt domowych, gospodarskich i dzikich przez cierpieniem i śmiercią oraz reprezentują prawa pokrzywdzonych zwierząt przed organami administracji samorządowej i publicznej, organami ścigania oraz wymiarem sprawiedliwości. W Stowarzyszeniu czynnie działa także kilkudziesięciu wolontariuszy.

Zapraszamy do odwiedzenia internetowej strony Ekostraży oraz o naszej zbiórce na facebookowym profilu Ekostraży:


Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2020 www.sp2katy.pl