Lekcja karate z mistrzem

19 grudnia w ramach programu edukacyjnego "Sprawny Dolnoślązaczek" naszą szkołę odwiedzili wybitni sportowcy – Mistrzyni Polski w karate Magdalena Makowska oraz Kamil Rosiński zawodnik Mistrzostw Europy i Świata w karate. Reprezentują oni karate sportowe, które w 2020 roku pojawi się po raz pierwszy na olimpiadzie.

Nasi uczniowie wzięli udział w treningu, poćwiczyli wspólnie z mistrzami i poznali kilka zasad panujących w karate sportowym. Ci, którzy trenują karate, mogli porównać swoją odmianę tej sztuki walki z tym, co prezentowali nasi goście.