II konkurs wiedzy o Powiecie Wrocławskim

18 września 2019 r. w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego we Wrocławiu, odbył się finał II konkursu wiedzy o Powiecie Wrocławskim. W konkursie, zorganizowanym i poprowadzonym przez Stowarzyszenie Podróżników "TUITAM", pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Wrocławskiego – Romana Potockiego, uczestniczyły reprezentacje 17 szkół podstawowych z terenu powiatu.

W pierwszej części konkursu każda z trzyosobowych drużyn pisała 30 minutowy test eliminacyjny, który sprawdzał wiadomości na temat walorów turystycznych, przyrodniczych, historii, zagadnień społecznych i gospodarczych powiatu wrocławskiego oraz wiedzę na temat kompetencji, organizacji i organów władz samorządowych powiatu. Po sprawdzeniu prac wyłoniono zwycięską dziesiątkę drużyn, które przeszły do kolejnej części zmagań. W drugim etapie uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w różnych zadaniach praktycznych (pisanie wierszy, praca z mapą, itp.)

Miło nam poinformować, że drużyna z naszej szkoły w składzie: Martyna Małecka, Iga Olszewska i Jagna Paluszak zajęła II miejsce.

Powiat nie ma żadnych tajemnic dla naszych uczniów, warto bowiem przypomnieć, że w zeszłym roku też byliśmy na podium (I miejsce).

W nagrodę (24 września 2019 r.) dziewczyny uczestniczyły w jednodniowej wycieczce po powiecie wrocławskim, z pobytem i atrakcjami w parku linowym, zwiedzaniem najciekawszych miejsc. Zwiedziły Muzeum Motoryzacji Topacz w Ślęzie, obejrzały pokazy instruktorów w tunelu aerodynamicznym FLYSPOT na terenie Aeroklubu Dolnośląskiego w Mirosławicach, przeszły trasę w parku linowym Wieżyca.

Gratulacje!