Mikołajki

6 grudnia do naszej szkoły przybył długo oczekiwany św. Mikołaj. Pojawił się z workiem słodkości i prezentów, w asyście śnieżynek i krasnali. Jako pierwszych odwiedził przedszkolaków, którzy czekali na specjalnego gościa pięknie i odświętnie przygotowani. Potem zapukał do klas młodszych, gdzie panowała równie uroczysta atmosfera. Było wiele radości i miłych chwil, czasem też onieśmielenia. Mikołaj przekazywał paczki, drobne upominki i słodycze. Dzieci odwdzięczały się przygotowaną piosenką lub kolędą. Mikołaj nie zapomniał także o klasach starszych. Był czas na krótkie rozmowy z uczniami, pozdrowienia, życzenia, pamiątkowe zdjęcia.

Mikołajki to radosne chwile, to oczekiwanie na prezenty, niespodzianki, upominki. Cieszymy się, że możemy sprawić radość najmłodszym i tym starszym dzieciom. Według tradycji chrześcijańskiej św. Mikołaj był biskupem Miry (obecnie tereny Turcji). Legendarna postać kojarzy nam się z potrzebą pamięci o innych, szczególnie tych potrzebujących.

Przybycie Mikołaja przypomina nam o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. W holu szkoły stoją już dwie piękne i pachnące choinki, podarowane przez Radę Rodziców. Bardzo dziękujemy za tak miły prezent!