Narodowe Święto Niepodległości

8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła o 11.11 pani dyrektor Agnieszka Górska witając wszystkich zgromadzonych.
Nasza szkoła włączyła się do akcję "Szkoła do hymnu" i wspólnie: Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy i Rodzice zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".

Przedstawienie rozpoczęliśmy Polonezem. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Występ drugoklasistów, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszej szkole i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych "Małych Polaków".