Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich wystąpili z inscenizacją teatralną w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu upamiętniając 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły barwy narodowe, godło i hymn. Uczniowie klas drugich swoje wystąpienie rozpoczęli Polonezem, następnie w ciekawej inscenizacji przedstawili losy narodu polskiego: kolejne rozbiory, zrywy niepodległościowe, nadzieje Polaków na odzyskanie wolności, wreszcie powrót na mapę Europy jako niepodległy, suwerenny kraj. Chór szkolny zachwycająco zaprezentował pieśni patriotyczne.
Przepiękny, porywający występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami.