Noc Biologów

W piątek - 10 stycznia odbyła się kolejna, już IX edycja ogólnopolskiej akcji Noc Biologów. Tegoroczne hasło przewodnie to Globalne zmiany środowiska.

Jak co roku, uczniowie z koła biologicznego wzięli w niej aktywny udział. Uczestniczyliśmy w zajęciach przygotowanych przez Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego:
  • Co się kryje w pożywieniu? - na zajęciach laboratoryjnych przeprowadziliśmy wiele doświadczeń, pozwalających wykryć najważniejsze związki organiczne w produktach spożywanych na co dzień. Dowiedzieliśmy się, jak ważna jest zbilansowana dieta w życiu każdego człowieka.
  • Od kwiatu, przez rój, na stół cz.1 - Czy bez zapylaczy będziemy głodować? Jak wygląda pyłek? Co kryją kwiaty pod światłem UV? Jakie gatunki zwierząt są zapylaczami? - po warsztatach znamy już odpowiedzi na te pytania
  • Od kwiatu, przez rój, na stół cz.2 – Wiemy już, że zmiany w środowisku wpływają również na naszych małych sojuszników – zapylaczy. Na warsztatach dowiedzieliśmy się jak możemy pomóc owadom zapylającym. Zbudowaliśmy też domek dla owadów.
Kolejna noc przeszła do historii. Czekamy na następną :-)