W drodze do wyboru Patrona szkoły

Nasza szkoła przygotowuje się do wyboru Patrona szkoły. Jest to złożona procedura, ale już zakończyliśmy drugi etap.

W październiku klasy zgłaszały swoich kandydatów: były to wybitne postaci z historii Polski. W sumie lista została zamknięta 13 propozycjami: wśród nich znalazły się wybitne kobiety: królowa Jadwiga, Danuta Sedzikówna, Emilia Plater, Maria Skłodowska-Curie, ks. Jadwiga, Irena Sendlerowa, Wisława Szymborska oraz mężowie stanu- twórcy kultury: Julian Tuwim, Janusz Korczak, Jan Brzechwa, Mikołaj Kopernik, Fryderyk Chopin. Do tego grona dołączyli również Młodzi ekolodzy.

Na przełomie listopada i grudnia wszystkie klasy uczestniczyły w wyborach i ich głosami wyłoniono czterech liderów, wokół których odbędzie się kampania wyborcza.
    Zwycięzcami zostali:
  • Janusz Korczak