XVII Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej

15 listopada uzdolnieni muzycznie członkowie naszego Koła Muzycznego wyruszyli na XVII Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 8 im. Józefa Piłsudskiego we Wrocławiu.
Już od progu przywitali nas uczniowie ubrani w stroje z XIX wieku, a Festiwal rozpoczął się polonezem, przepięknie zatańczonym przez szkolną młodzież.
Na scenie zaprezentowaliśmy dwie pieśni patriotyczne. Pierwsza to Białe róże, znana też pod nazwą Rozkwitały pąki białych róż. Utwór ten pochodzi z 1914 roku i jest jedną z najbardziej znanych piosenek żołnierskich z czasów I wojny światowej. Dziewczynki zaśpiewały go wzruszająco, a towarzyszyły im piękne białe i czerwone róże.
Druga piosenka patriotyczna pochodzi z lat 70. XX wieku, to Niepodległa niepokorna. Pięknie wykonany utwór przypomina o latach niewoli, ale niesie też nadzieję, że nasza ojczyzna zawsze była, będzie, jest.
Udział w Festiwalu dał też możliwość naszym wokalistkom spotkania innych pięknie śpiewających chórów szkolnych czy zespołów wokalnych. Pozwolił również wykazać się wiedzą w konkursie historycznym czy wspólnie zaśpiewać najbardziej znane pieśni patriotyczne. Na pewno było to inspirujące doświadczenie.