Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019, tak jak w całej Polsce, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 rozpoczęli nowy rok szkolny 2019/2020. Podczas uroczystego apelu dzieci i młodzież przywitała dyrektor Agnieszka Górska. Życząc uczniom ciekawych doświadczeń i radości ze zdobywania wiedzy, przedstawiła plany szkoły na nowy rok: Festiwal nauki, aktywność sportową oraz nadanie imienia.

W uroczystości udział wzięli Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie Łukasz Zbroszczyk i ksiądz proboszcz Krzysztof Tomczak. Słowa burmistrza skierowane do młodzieży dotyczyły radości ze zdobywanej wiedzy i nadziei na sukcesy na miarę indywidualnych zdolności.

Licznie zgromadzeni rodzice i przyjaciele szkoły wspólnie obejrzeli krótki występ uczniów, w którym oddaliśmy hołd bohaterom II wojny światowej w 80 rocznicę jej wybuchu i pożegnaliśmy kolejne wakacje, witając nowy rok szkolny. Uczniowie, pełni optymizmu wraz z pierwszym dzwonkiem udali się do swoich nowoczesnych klas, gdzie czekali na nich stęsknieni wychowawcy z planem lekcji.