Spotkanie z autorką,
panią Magdaleną Zarębską

Uczniowie klas 5B i 6B uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych – panią Magdaleną Zarębską. Spotkanie autorskie odbyło się w Bibliotece Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich, a jego głównym tematem były książki "Projekt Breslau" oraz "Gloria, wakacje i ja".
W związku z pierwszym z wymienionych utworów autorka opowiadała o tym, jak zbiera się materiały do książki, której akcja rozgrywa się w przeszłości, jak sam twórca szuka źródeł historycznych, by oddać realia danej powieści.
W związku z drugą pozycją pani Magdalena Zarębska opowiadała, przedstawiając prezentację o tym, jaką rolę w życiu człowieka odgrywa koń (tytułowa Gloria) i jaka funkcję w historii pełniły konie.
Autorka dała młodzieży zadania do wykonania. Nawiązywały one do dawnej mody (fryzury) i czasów powodzi stulecia (1997 r.), która miała miejsce we Wrocławiu (jak przenieść bliźniego przez głęboką wodę).
Uczniowie zadawali pytania związane z warsztatem twórcy i mogli kupić książki z autografem autorki.