Jesteśmy jedną z 5000 tysięcy szkół, które zgłosiły się do akcji "Szkoła pamięta". Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Kulminację tych aktywności zaplanowano na 25 października 2019 r. – ostatni piątek przed 1 listopada.

W ramach akcji "Szkoła pamięta" uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielem uporządkowali miejsca na cmentarzu, gdzie znajdują się pamiątkowe tablice. Są one poświęcone ludziom, którzy zapisali się w historię Polski, to bliscy mieszkańców naszej gminy, którzy zginęli podczas ostatniej wojny.