Konkurs dla Dzieci i Młodzieży
"Uczę się bezpiecznie żyć"

Konkurs dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć", którego głównym celem jest podnoszenie poziomu świadomości bezpieczeństwa ekologicznego dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz podmiotów prawnych. Patronatem programowym konkursu jest Uniwersytet Wrocławski.

W naszej szkole pierwszy etap konkursu dla klas VII – VIII odbył się 4 lutego 2020, a dla klas I-III 6 lutego 2020 r. Pierwsze miejsce w kategorii klas I-III zdobył zespół z klasy II A w składzie: Jakub Matacz, Tomasz Nowak i Jakub Pawlik. Pierwsze miejsce w kategorii klas VII-VIII zdobyła uczennica z klasy VIII B Maja Drozd.

W związku z ogólną sytuacją w kraju oraz na podstawie wytycznych MEN półfinał konkursu nie mógł się odbyć w tradycyjnej formie. Jednak organizatorzy konkursu na podstawie analizy opisów etapów I (szkolnych) zawartych w formularzach zgłoszeniowych, jakie wszystkie placówki przekazały do Euroregionu Nysa, wyłonili zwycięzców subregionu wrocławskiego. Nasi uczniowie w kategorii klas I – III zajęli pierwsze miejsce, natomiast Maja Drozd w kategorii klas VII – VIII zajęła drugie miejsce i jednocześnie zostali zakwalifikowani do finału, który jednak nie mógł się odbyć, co jest wynikiem stanu epidemicznego.

Każda placówka i każdy uczestnik zakwalifikowani do Finału otrzymuje tytuł: FINALISTA MISTRZOSTW DOLNEGO ŚLĄSKA W EDUKACJI DLA BEZPIECZEŃSTWA EKOLOGICZNEGO. Nasza szkoła znalazła się w gronie placówek oświatowych wyróżnionych ze względu na podejmowanie działania.
Uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.