Żołnierze Wyklęci - Tropem Wilczym – IV edycja VIII Biegu Pamięci

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyły się w 1 marca. W tym dniu w całej Polsce w Biegu Pamięci oddawano cześć Bohaterom Wyklętym. Do pamięci o bezimiennych bohaterach Polski zobowiązał nas święty Jan Paweł II, kiedy mówił: "Trzeba wspomnieć wszystkich zamordowanych rękami służb bezpieczeństwa, pozostających na usługach systemu przeniesionego ze Wschodu. Trzeba ich przynajmniej przypomnieć przed Bogiem i przed historią, żeby nie zamazywać prawdy o naszej przeszłości". Nasi uczniowie uczestnicząc we mszy świętej w intencji ojczyzny, w modlitwie wiernych modlili się za dusze Żołnierzy Wyklętych, aby Ci którzy doświadczyli życia w nieludzkich warunkach byli otoczeni pamięcią oraz aby ofiara ich życia była zasiewem dobra dla przyszłych pokoleń.
Czwarta edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, powitała uczestników słońcem, rześkim powietrzem i przyjazną temperaturą. Zachęciło to wszystkich, którzy stanęli na starcie, a było nas całkiem sporo - w sumie ponad 150 biegaczy oddało cześć Żołnierzom Wyklętym. Obok siebie stanęli dzieci, młodzież, mieszkańcy Kątów, Wrocławia, okolicznych miejscowości - całkiem mali i już dojrzali. Trasa do pokonania 1963 m to symbol - data śmierci ostatniego Wyklętego. Bieg, który nie był wyścigiem, ale wyzwaniem stał się okazją do integracji społeczności lokalnej i formą aktywności fizycznej. Towarzysząca wystawa "Różne oblicza historii" i wystąpienie szefa Signum Polonicum zwieńczył obchody tego wyjątkowego Dnia.

Więcej na temat biegu można znaleźć na stronie tutaj oraz tutaj.