Zaczarowany ogród

W sobotnie popołudnie uczniowie z koła ekologiczno–biologicznego połączyli zainteresowania przyrodnicze ze świątecznym nastrojem.

Najpierw obejrzeliśmy film pt. "Młody renifer Alex". To przyrodnicza opowieść przedstawiająca rok z życia renifera (jego narodziny, dorastanie, wędrówkę, spotykanie przyjaciół i naturalnych wrogów). I to wszystko pośród majestatycznej, groźnej i zarazem urzekającej pięknem Laponii: ośnieżone lasy, skuta lodem tajga, piękne fiordy i dużo, dużo śniegu.

Kolejną atrakcją był przedświąteczny spacer po Parku Staromiejskim we Wrocławiu, który zmienił się w Zaczarowany Ogród. Były tam magiczne kwiaty, świetlne dywany, świecące grzyby, wielkie ważki, kolorowe lizaki, a na fasadzie Wrocławskiego Teatru Lalek zmieniające się barwne obrazy ze świątecznymi akcentami. Dopełnieniem były eksperymenty z suchym lodem.