Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Dzisiaj ostatni dzień roku szkolnego 2019/2020. Przed nami wakacje. Upragniony czas wypoczynku. Jest to odpowiedni moment, by podsumować to, co wydarzyło się w minionym roku szkolnym. Był to trudny rok, wymagający wielkiego zaangażowania Uczniów, Rodziców i Grona Pedagogicznego. W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 we wszystkich placówkach oświatowych w całej Polsce zostały wprowadzone ograniczenia w funkcjonowaniu. Cała nasza szkolna społeczność - Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice i Opiekunowie naszych uczniów oraz dyrekcja szkoły - znaleźliśmy się w sytuacji, w której nigdy wcześniej nikt z nas nie był. Nasza placówka zaczęła funkcjonować według nowych zasad i w zupełnie innej, wirtualnej rzeczywistości. Nauczyciele bardzo szybko opanowali nowe, niestandardowe metody nauczania. Nasza szkoła zaoferowała system, który pozwalał uczniom zdobywać wiedzę i nowe umiejętności w sposób możliwie najbardziej przyjazny. Nie był on na pewno idealny, ale wszyscy staraliśmy się, aby takim się stał. Dziękujemy Rodzicom i Uczniom za słowa zrozumienia i wsparcia, a przede wszystkim za ogromne zaangażowanie. Ten trudny dla Nas czas był swoistym sprawdzianem dla wszystkich. Tylko wzajemny szacunek, zrozumienie, życzliwość względem siebie pozwoliła nam zdać go celująco.

Z okazji wakacji wszystkim Uczniom, Rodzicom i Opiekunom, a także Nauczycielom i Pracownikom szkoły życzymy zdrowia i niczym niezmąconej radości, słońca w sercu i oczywiście tak bardzo potrzebnego wakacyjnego wypoczynku. Życzymy także optymizmu, by nowy rok szkolny, przyniósł bezpieczeństwo, zdrowie i mądre rozwiązania.

List Burmistrza Miasta i Gminy Kąty Wrocłąwskie
List Ministra Edukacji Narodowej