Teatr "Złota kaczka"

W ramach lekcji edukacji polonistycznej i cyklu zajęć "Spotkanie z teatrem" 2 marca przybył do klas drugich teatr kukiełkowy "Złota kaczka" ze spektaklem "Wędrówka do Panamy".
Była to opowieść o podróży dwóch przyjaciół - niedźwiedzia i tygrysa - do Panamy, krainy ich marzeń. W czasie tej wędrówki spotykają oni mysz, lisa, krowę, zająca z jeżem oraz wronę.
Na koniec okazuje się, że ta wyśniona przez nich kraina z marzeń to nic innego, jak ich własny dom, w którym dotąd mieszkali. Nic innego, jak rzeka, w której łowili ryby, las, w którym zbierali grzyby.
Można zatem powiedzieć, że to, co wymarzone i wyśnione, mamy tu, gdzie żyjemy.
I jedyne, czego potrzebujemy, to samemu się o tym przekonać.
Uczniowie mieli również okazje wziąć udział w warsztatach lalkarskich i spróbować swoich sił jako aktorzy, doskonale się przy tym bawiąc. Warsztaty zachęciły ich do własnej twórczości i wprowadziły w zaczarowany świat baśni.