Code Week – Europejski Tydzień Kodowania

Code Week – Europejski Tydzień Kodowania, który trwa od 10 do 25 października. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w tygodniu kodowania. W różnego rodzaju aktywnościach udział wzięły dzieci z przedszkola oraz edukacji wczesnoszkolnej. Nasze najmłodsze przedszkolaki Rybki i Motylki układały puzzle. Biedronki i Żabki tworzyły trasy dla robotów, układały ufoludkowe sudoku oraz korzystały z mini mat do kodowania.

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej na zajęciach mieli do dyspozycji roboty-ozoboty. Przy pomocy odpowiednich kodów musieli zaprogramować trasę robota. Uczniowie klas trzecich korzystali z aplikacji Ozoblockly Games, w której tworzyli programy. Kodowali na wirtualnej macie oraz korzystali z aplikacji Pivot.