Mali detektywi historii Kątów Wrocławskich w akcji!

Grupa Małych Detektywów Historii Kątów Wrocławskich ze Szkoły Podstawowej nr 2 w przepiękne czwartkowe południe przeżyło niezapomnianą przygodę. W gronie dwunastu śmiałków wyruszyliśmy wprost z sali lekcyjnej do Rynku, by odbyć naszą pierwszą zwiadowczą ekspedycję badawczą. Zaopatrzeni w mapki, chęć poznawczą oraz dobry humor wspólnie ruszyliśmy naprzeciw znanej, a może jednak nieznanej historii miasta. Dzięki temu, że uważnie uczyliśmy się czytać mapę, po drodze udało nam się zlokalizować kilka niezwykłych miejsc. Najbardziej zadziwiała dzieci opowieść o średniowiecznym więzieniu czy studni miejskiej. Nasi mali detektywi zlokalizowali również krawężnik z wykutą datą "1938 r.". Była to prawdziwa wyprawa otwartych oczu tak, by zobaczyć zaklętą w budynkach historię naszej małej Ojczyzny.