Kreatywna pedagogika

Jak sprawić by nauka była kreatywna i zapamiętana na długo? Odpowiedź jest prosta - przez pracę twórczą i doświadczenia. Dlatego w ramach międzynarodowego Dnia Drzewa, udziału w projekcie "Czytam z klasą" - edycja ekologiczna oraz lekcji przyrodniczo-matematycznej w terenie, uczniowie klasy 3B zapoznawali się z otaczającą nas przyrodą. W naszej klasie w nawiązaniu do lektury "Drzewo do samego nieba" wyrosło piękne drzewo, w kąciku przyrodniczym posadziliśmy kasztany i żołędzie, wykonaliśmy lapbook o drzewach, rozpoznawaliśmy warstwy lasu na wycieczce krajoznawczej, mierzyliśmy obwód drzew, wykonaliśmy plakaty i makiety lasów, zapoznawaliśmy się z budową grzybów.
Radość i dobra zabawa bez końca.