Ogólnopolski Dzień Tornistra

W październiku 2020 r. po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Tornistra. W trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży, także i w tym roku przypomnieliśmy uczniom, jak ważnym aspektem jest profilaktyka wad postawy i skrzywień kręgosłupa u rozwijającego się wciąż młodego człowieka. W klasie 1B zostało przeprowadzone ważenie tornistrów, aby sprawdzić wagę tornistra danego dziecka mając na uwadze zdrowy kręgosłup każdego ucznia. Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego waga tornistra nie powinna przekraczać 10 – 15 % masy ciała dziecka.

O czym warto pamiętać?
    UCZNIU:
  1. Dbaj o swoje zdrowie! Nie przeciążaj tornistra! Każda dodatkowa rzecz w twoim plecaku to ciężar zbędny i szkodliwy.
  2. Prawidłowo pakuj plecak! Dobre ułożenie przedmiotów w plecaku pozwoli na równomierne zapakowanie wszystkich rzeczy.
  3. Bądź aktywny. Korzystaj z zajęć sportowych.
    RODZICU:
  1. Dbaj o zdrowie swojego dziecka! Kontroluj zawartość jego tornistra. Każda dodatkowa rzecz w plecaku dziecka to ciężar zbędny i szkodliwy.
  2. Przy zakupie plecaka kieruj się jego budową, wagą oraz możliwością regulacji.
  3. Zapewnij dziecku właściwe warunki do nauki oraz zadbaj o jego aktywność fizyczną.