Nauka to podróż, która trwa przez całe życie. Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań, na które warto poznać odpowiedzi.

22 września w naszej szkole po raz kolejny odbyło się wielkie święto nauki. II edycja Festiwalu Nauki została objęta patronatem XXIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
W ramach festiwalu, uczniowie wzięli udział w pokazach fizyczno-chemicznych na temat gazów. Ponadto w programie nie zabrakło wykładów, prelekcji i pogadanek dla poszczególnych klas.
"Chemia w kominie", "Obieg węgla w przyrodzie", "Planujemy wycieczkę rowerową", "Astronomia dla najmłodszych", "Biblioteki Świata", "Co wiedzą o nas smartfony?", "Dlaczego warto myć ręce?" – to tylko niektóre tytuły zajęć. Odbyły się one w formie stacjonarnej oraz on-line, co bardzo wzbogaciło tegoroczną ofertę zajęć zarówno dla uczniów jak i dla rodziców.
Na zakończenie, klasy 5 i 6 wzięły udział w prelekcji oraz pokazie historycznych strojów i sztuk walki w wykonaniu pana Leonarda Marynowskiego i pana Pawła Reguckiego.
Mamy nadzieję, że mimo zmienionej formuły naszego festiwalu każdy znalazł coś dla siebie! Liczymy, że sytuacja w kolejnym roku pozwoli na zorganizowanie uroczystości w tradycyjnej - stacjonarnej formie. Tymczasem II edycja Festiwalu Nauki zapisała się już w historii naszej szkoły.