Matematyka królową nauk

W ramach udziału w projekcie Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży? uczniowie klasy 3B zamienili klasę w salę doświadczalną, by móc przez eksperymenty i doświadczenia poznawać, uczyć się, zdobywać wiedzę z zakresu matematyki i przyrody. Wykonaliśmy jadalne zegary, dzięki którym utrwaliliśmy kwadranse oraz cyfry rzymskie, mierzyliśmy obwody drzew na wycieczce do lasu, ciśnienie na własnoręcznie wykonanym barometrze, kierunki świata na zrobionych kompasach oraz bawiliśmy się własnoręcznie wykonanymi poduszkowcami sprawdzając siłę ruchu powietrza.