Piękno polskiej wsi

24 września w świetlicy szkolnej odbyła się lekcja tematyczna dla uczniów klas III.
Celem zajęć było zapoznanie uczniów z występującymi roślinami uprawnymi w Polsce, ich podziałem oraz przybliżenie tradycji Święta Plonów – Dożynki w naszej kulturze ludowej.
Po wysłuchaniu i omówieniu podziału roślin uprawnych uczniowie mieli możliwość zobaczyć omawiane zboża, poznać ich budowę, porównać ziarna zbóż oraz dowiedzieć się co z danego ziarna powstaje.
Z uwagą i zaciekawieniem wysłuchali opowieści plecenia wieńca dożynkowego, którego to rolnicy zanoszą do Kościoła w podziękowaniu za zebrane plony. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość zobaczyć wieniec dożynkowy, poznać jego budowę i rozpoznać dane zboża, które zostały wykorzystane do wyplecenia wieńca.