Wrzesień u przedszkolaków

Dwa tygodnie września już za nami.
Zobaczmy, co słychać u naszych przedszkolaków.

W ciągu tych dwóch tygodni dzieci poznały swoje imiona, salę i zasady panujące w grupie. Wykonały też pierwszą pracę plastyczną "Motylki", nauczyły się wierszyka "Mam 3 latka" i piosenki "Jestem sobie przedszkolaczek". Wybrały się również na spacer. Chodzenie w parach okazało się nie lada wyzwaniem, ale udało się.

Dzień dobry wszystkim! Witają dzieciaki z grupy Żabki! Nowy rok przedszkolny, dla nas zerówkowy, rozpoczęliśmy od przyjęcia od Naszych Pań wychowawczyń dyplomów podsumowujących poprzedni rok i przyjęcia do grona Żabek nowego kolegi. Dawno się nie widzieliśmy, więc dużo się razem bawiliśmy, rozmawialiśmy oraz opowiadaliśmy o tym co robiliśmy podczas wakacji.
W nowym roku przedszkolnym dalej kontynuujemy zajęcia dodatkowe z języka angielskiego i gimnastyki, a nowością są najfajniejsze na świecie zajęcia gimnastyczne połączone z taekwondo. Uwielbiamy w nich uczestniczyć!

Zajęcia w grupie Biedronek były poświęcone wzajemnemu poznaniu się, zapamiętaniu swoich imion, upodobań w zakresie zabawy, różnych zajęć domowych, spędzaniu wolnego czasu itp. Dzieci poznawały pomieszczenia przedszkolne, nauczycieli pracujących w grupie, organizację dnia przedszkolnego – ramowy plan dnia, rozkład zajęć na poszczególne dni tygodnia. Poznały sposoby poznawania świata za pomocą zmysłów, ich rodzaje oraz przydatność w codziennym życiu człowieka.