Jesienne smakołyki u Żabek

14 października w grupie Żabki pojawił się pachnący chleb prosto z pieca oraz dżem z dyni. Dzieci poznały etapy powstawania chleba - od ziarenka po kromkę chleba. Skosztowały także przetwory z dyni.

Niestety krowy nie mogliśmy przyprowadzić do przedszkola, ale chcieć to móc, więc w sposób niekonwencjonalny poznaliśmy jak się doi krowę! Kosztowaliśmy także przetwory z mleka podczas śniadania.

Dzięki darom jesieni możemy tworzyć piękne ozdoby oraz prace. Jarzębina nie tylko może być ozdobą ale także jest bardzo zdrowa gdy się ją przetworzy. Żabki tworzyły piękne jarzębinowe korale ćwicząc motorykę małą, ruchy precyzyjne i koncentrację.

Żabki bardzo dbają o zdrowie podczas jesiennej szarugi, dlatego często piją owocowo-warzywne soki. Przepyszne jabłka prosto z sadu rewelacyjnie nadają się na soki. Smacznego!